W trakcie pandemii koronawirusa przepisy dotyczące zgromadzeń wciąż się zmieniały. Na ponad rok bezprawnie ograniczono nasze prawo do zgromadzeń i protestu. Nasiliły się represje stosowane przez policję. To wszystko wprowadza zamęt.

Przygotuj się! Już w ten piątek (9 lipca 2021) o 18:00 dowiedz się więcej o tym, jakie są Twoje prawa, jak reagować w przypadku kontaktu z policją i gdzie szukać wsparcia, jeśli spotkają Cię represje. Otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i przygotujesz się do kolejnych protestów.

Webinar poprowadzi adwokatka Karolina Gierdal z kolektywu antyrepresyjnego SZPILA, który koordynuje udzielanie pomocy prawnej osobom zatrzymanym podczas zgromadzeń w Warszawie. Krok po kroku opowie nam, jak wygląda aktualna sytuacja prawna zgromadzeń, jak powinnyśmy i powinniśmy reagować w trakcie kontaktu z policją podczas demonstracji, do czego policja ma prawo, a do czego już nie. Co może nas spotkać w trakcie zatrzymania, jak się przed tym uchronić i jak dochodzić swoich praw później. Gdzie i jak szukać wsparcia w razie problemów.

Możesz zadać też własne pytanie do prawniczki, na wybrane z nich udzielimy odpowiedzi podczas webinaru. Będzie można zadawać je też na bieżąco w formie komentarzy, jednak wpisanie ich w naszą ankietę już teraz pozwoli nam się lepiej przygotować, zwiększa też szansę, że właśnie Twoje pytanie zostanie wybrane.Pytanie zadasz tutaj: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/…/pytanie-do-prawniczki

Webinar będzie transmitowany jednocześnie na Facebooku i na Youtube Akcji Demokracji.