Dążymy do tego, żeby Akcja Demokracja była finansowana z drobnych wpłat osób takich jak Ty. Dzięki temu ruch, który tworzymy, będzie całkowicie niezależny od zewnętrznych grantodawców. Będzie to możliwe tylko z Twoim udziałem.

Nasze wydatki utrzymujemy na niskim poziomie. Pieniądze, które otrzymujemy od grantodawców wydajemy na: płace dla małego zespołu, niewielkie koszty biurowe, utrzymanie infrastruktury technologicznej potrzebnej do prowadzenia akcji oraz na działania związane z prowadzeniem kampanii. Do końca czerwca każdego roku podajemy do publicznej wiadomości (poprzez naszą stronę internetową) nasze wydatki za poprzedni rok. Przejrzystość finansowa jest dla nas bardzo ważna.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania i wpłacić pieniądze, przyjmujemy darowizny poprzez bezpieczne platformy do płatności PayU i PayPal. Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała.

Sposób zbierania i cel wykorzystania darowizn

 1. Darowizny wykorzystane będą jedynie na działania zgodne z naszymi celami statutowymi.
 2. Darowiznę możesz przeznaczyć na cel wybranej kampanii, bądź na ogólną działalność Akcji Demokracji.
 3. Darowizny na rzecz danej kampanii możesz dokonać za pomocą modułu płatności znajdującego się na stronie tej kampanii.
 4. W przypadku niektórych kampanii podajemy cel zbiórki i kwotę docelową, którą chcemy zebrać. W takiej sytuacji na stronie kampanii podana jest łączna kwota zebranych pieniędzy. Ta kwota nie jest udostępniana w czasie rzeczywistym i może odbiegać od rzeczywistej sumy darowizn w danej chwili. Jeśli zbierzemy więcej niż potrzebowaliśmy nadwyżkę wykorzystamy na cele statutowe Akcji Demokracji.
 5. Darowizny na ogólne cele statutowe Akcji Demokracji możesz przekazać po kliknięciu „Dorzuć się” na stronie https://www.akcjademokracja.pl.
 6. Darowizny są obsługiwane przez operatorów płatności:
  • firmę PayU, z główną siedzibą w Poznaniu, ul.Grunwaldzka 182, 60-166, NIP: 779-23-08-495;
  • firmę PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A z siedzibą pod adresem L-1150 w Luksemburgu
 7. Darowiznę możesz wpłacić za pośrednictwem kanałów płatności udostępnionych przez firmy PayU i PayPal, tj. przy pomocy e-przelewu, karty płatniczej i bezpośredniego przelewu na konto oraz przelewu w oddziale banku lub na poczcie.
 8. Udzielane przez Ciebie darowizny mogą być jednorazowe lub regularne. Jeśli zdecydujesz się na przekazywanie darowizny regularnie Operator Płatności (PayU S.A) będzie comiesięcznie pobierał zadeklarowaną przez Ciebie kwotę z Twojej karty płatniczej. Dane karty przechowywane są przez PayU. PayU pośredniczy w płatności udostępniając wirtualny identyfikator karty (Token), który jest unikalny i przypisywany jest do każdej karty.
 9. Możesz wpłacić jedną z kwot sugerowanych na stronie lub dowolną podaną przez Ciebie kwotę.

Dane osobowe

 1. Wpłacając darowiznę wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzebę obsługi darowizny, jak również zgadzasz się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji dotyczących działań Akcji Demokracji. Gromadzimy następujące dane: imię, nazwisko, adres e-mail, kod pocztowy oraz kwotę darowizny. Więcej informacji na temat gromadzenia i przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności Akcji Demokracji.

Rezygnacja z przekazania darowizny

 1. Każdy darczyńca ma prawo zażądać zwrotu darowizny w terminie 7 dni od jej wpłacenia. To na wypadek, kiedy pieniądze trafią do nas przez przypadek. W celu uzyskania zwrotu napisz do nas na adres: kontakt at akcjademokracja.pl. Pieniądze zwrócimy Ci maksymalnie w ciągu 30 dni. Prosimy o umieszczenie w temacie wiadomości słów: „Rezygnacja z darowizny”.
 2. Jeśli chcesz zrezygnować z płatności regularnych, możesz to zrobić klikając w odnośnik w e-mailu potwierdzającym przekazanie darowizny, który dostajesz co miesiąc lub pisząc na adres: kontakt at akcjademokracja.pl.

Bezpieczeństwo wpłat

Chronimy Twoje wpłaty przy pomocy bezpiecznego certyfikatu SSL, dokładnie tak jak Twój bank. Dzięki niemu wszystkie przesyłane informacje są zaszyfrowane. W celu zrealizowania płatności korzystamy z bezpiecznych operatorów płatności PayU i PayPal.