Akcja Demokracja prowadzi (pierwszą w Polsce!) wypożyczalnię sprzętu demonstracyjnego.

Chcesz zorganizować demonstrację, ale nie masz jak jej nagłośnić? Nie wiesz skąd wziąć transparenty? Złamał się statyw do telefonu transmitującego live? Baterie do szczekaczek się wyczerpały, a jest niedziela i nie da się ich kupić na już? Nie martw się, pomożemy! Za darmo. 

Trzeba się tylko dogadać 😉

Wypożyczalnia działa w Warszawie – tzn. sprzęt znajduje się w Warszawie, jest wydawany i odbierany osobiście. Jeśli chcesz go zabrać do miejscowości podwarszawskiej, nie jest to problem – jeśli dalej, prośmy o informację.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Napisz maila na wypozyczalnia@akcjademokracja.pl 

Staramy się odpowiadać jak najszybciej, jednak może zająć nam to kilka dni roboczych – jeśli wiesz, że będziesz potrzebować sprzętu, skontaktuj się jak najwcześniej!

W mailu napisz:

 • czego potrzebujesz
 • na kiedy potrzebujesz
 • czy potrzebujesz pomocy przy obsłudze sprzętu
 • gdzie sprzęt będzie wykorzystywany

Przeczytaj też regulamin wypożyczalni sprzętu – dostępny tu.

Osoba odpowiedzialna za wypożyczalnię sprzętu ustali z Tobą szczegóły – a na koniec przekaże (i odbierze) sprzęt i podpisze umowę wypożyczenia. Albo pójdzie z Tobą na demonstrację – wiemy, że nie każdy czuje się pewnie z techniką, a i sprzęt, który oferujemy może nie być najprostszy w obsłudze. Dlatego istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu razem z technikiem, który pomoże wszystko rozstawić, podpiąć i będzie pilnował agregatu.

Transport – Ważne! Obecnie nie jesteśmy w stanie zapewnić transportu sprzętu na miejsce demonstracji. Sprzęt jest dosyć ciężki i toporny (duży) – o szczegóły można pytać mailowo na wypozyczalnia@akcjademokracja.pl – sugerujemy przewiezienie go samochodem choćby w pobliże miejsca demonstracji. Do transportu od auta do miejsca demonstracji, w trakcie demonstracji-przemarszu lub np. w obrębie Starówki (zakaz ruchu samochodowego) potrzeba będzie kilku osób – miej to na uwadze.

Co można wypożyczyć?

Projekt Wypożyczalnia sprzętu demonstracyjnego dopiero rusza – jeśli jest coś, co chciał*byś wypożyczyć, a czego nie mamy w ofercie – napisz do nas (wypozyczalnia@akcjademokracja.pl), postaramy się to dodać do wypożyczalni!

Obecnie proponujemy:

 1. zestaw „nagłośnienie-mikser”, czyli 2 głośniki na statywach, 3 mikrofony na statywach, mikser (max 8 wejść), agregat i wszystkie kable
 2. zestaw „nagłośnienie-kolumna”, czyli głośnik wolnostojący z wózkiem transportowym i 2 mikrofony na statywach do tego
 3. zestaw „szczekaczki” – 3 tuby – szczekaczki – z akumulatorami
 4. zestaw „transmisja video” – statyw na telefon/tablet do statycznej transmisji video

jednak swobodnie można wybierać z rzeczy, które mamy na stanie – może będziesz mieć źródło prądu i nie potrzebujesz agregatu? Albo chcesz tylko jeden mikrofon, i to bez statywu? Albo chcesz i głośniki do mikrofonów i głośnik na bluetooth, żeby zrobić mini streetparty? Spoko. Daj znać czego potrzebujesz.

Mamy na stanie:

 1. Głośnik „duży”, Sony SRS-XV900- NFC, na baterię (akumulator), możliwość połączenia urządzeń bluetooth i podpięcia 2 mikrofonów. Polecamy z wózkiem transportowym, bo głośnik ma kółeczka, ale malutkie.
 2. Dwa głośniki „normalne”, HK Audio PR:O 110 XD2, mogą stać na statywach albo na ziemi. Na prąd, dlatego polecamy do nich agregat. I mikser, żeby dostać najlepszą jakość dźwięku.
 3. Mikser, Behringer RX1202FX V2, na prąd, 8 wejść. Jest prostszy w obsłudze niż wygląda.
 4. Agregat, Karcher PGG 3/1. Na benzynę, ale robi prąd. Bez niego mikser i „normalne” głośniki są bezużyteczne w terenie. Alternatywnie mamy 25 m kabla, którym można pociągnąć prąd np. z pobliskiej kawiarni.
 5. Trzy statywy do mikrofonów (składane)
 6. Trzy mikrofony (na kabel), Shure SM58-Set
 7. Kable do tego wszystkiego (zasilające i łączące sprzęty; brak zdjęcia)
 8. Przedłużacz na rolce 25m, 4 wyjścia, można pociągnąć od agregatu lub innego źródła prądu do miejsca demonstracji
 9. Trzy szczekaczki, na akumulator (załączony)
 10. Statyw i ramka do statycznej transmisji video smartfonem lub tabletem
 11. 1. głośnik „duży” na wózku transportowym

  2. głośnik „normalny” na statywie

  mikser

  3. mikser

  4. agregat

  5. statywy do mikrofonów, złożone

  6. mikrofony na kabel

  9. jedna z trzech szczekaczek

  8. przedłużacz na rolce, 25 m

Ile to kosztuje?

Otóż nic. Sprzęt wypożyczamy za darmo. Jedyne koszty jakie możesz ponieść to: transport sprzętu oraz kary za zniszczenie lub zgubienie sprzętu.

Jednocześnie jeśli chcesz wspomóc naszą działalność, przyczynić się do rozwoju wypożyczalni albo odwdzięczyć się za pomoc,  zachęcamy do przekazania nam darowizny.