W sytuacji absurdalnego zła, jakim są represje wobec niezależnych prokuratorek i prokuratorów ze strony Ziobry, pokazujemy, że nie są sami i same. Ryzykują karierą zawodową i często życiem osobistym, by bronić resztek praworządności przed politycznymi wpływami. O tym, jakie konsekwencje dla nas będzie miało pełne przejęcie prokuratury przez Ziobrę, nie musimy Ci opowiadać. Za to chcemy opowiedzieć, co wspólnie zrobiliśmy.

Są takie momenty, gdy siły zła, które zagrażają naszym wartościom, wydają się zbyt mocne. Tak jest z Ziobrą, mściwym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym – niezbędnym elementem układanki Kaczyńskiego, do tego by utrzymać władzę i niszczyć demokrację. Wtedy decydujemy się wspólnie stanąć po stronie tych, którzy i które się z tymi siłami mierzą. Czy są represjonowanymi sędziami, atakowanym Rzecznikiem Praw Obywatelskich czy też zastraszanymi aktywistami i aktywistkami. Wielokrotnie w zespole Akcji Demokracji słyszeliśmy, że te działania mają sens i znaczenie. Dlatego dorzuć się dowolną kwotą, byśmy mogli je wspólnie kontynuować.

PS  Aż 127 osób zrzuciło się na wspólne działanie, o którym opowiadamy w naszym nagraniu! Jeśli jesteś jedną z tych osób – bardzo Ci gratuluję. Dzięki temu mogliśmy stworzyć wyjątkową publikację, jaka trafia właśnie na biurka odważnych prokuratorów i prokuratorek. Jeśli chcesz byśmy mogli także w przyszłości wspólnie podejmować podobne działania, kliknij tutaj , aby dorzucić się.