Nic o nas bez nas; Gdańsk debatuje!

Każde z nas idąc na #Wybo23 stara się oddać głos na osobę, która będzie reprezentować nasze interesy w odpowiedzialny i zgodny z naszymi wartościami sposób.

Prawa kobiet są w Polsce od lat systematycznie i celowo ograniczane i łamane. Wprowadzony w 2020 praktycznie całkowity zakaz aborcji ma realny, często tragiczny, wpływ na zdrowie i życie Polskich obywatelek. Państwowa opieka ginekologiczna jest w opłakanym stanie, utrudniono dostęp nawet do tak podstawowego świadczenia jakim jest antykoncepcja awaryjna. Żądamy zmian, a od kandydatów i kandydatek proszących o nasze poparcie – realnych rozwiązań tej zatrważającej sytuacji.

Jako Akcja Demokracja zorganizowaliśmy debatę wyborczą, gdzie kandydatki opozycji będą miały szansę przedstawić swoje wizję Praw Kobiet w Polsce, i powiedzieć wyborczyniom i wyborcom, jak planują o nie walczyć w sejmie.

 Debatować będą:

  • Agnieszka Buczyńska: wiceprzewodnicząca i sekretarz generalny partii Polska 2050, nr 1 na sejmowej liście Trzeciej Drogi w Gdańsku
  • Katarzyna Kotula: nr 1 na szczecińskiej liście Lewicy, od 2019 roku bezpartyjna posłanka na sejm
  • Agnieszka Pomaska: Posłanka na sejm z KO, Wiceprzewodnicząca Komisji ds. UE nr 1 na liście w Gdańsku

Debata odbędzie się w niedzielę, 24.09, o godzinie 14:00, w Sali Kameralnej  Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego na Ołowiance, a poprowadzi ją dziennikarka Krytyki Politycznej Paulina Januszewska. Po debacie będzie możliwość zadawania pytań kandydatkom. Do zobaczenia!

Link do wydarzenia na fb:https://fb.me/e/4LITJALN0