W 2023 roku dzięki współpracy z projektem Ulex z Katalonii, w ramach programu Erasmus + 24 osoby związane z naszym ruchem wzięły udział w intensywnych treningach dotyczących m.in. prowadzenia szkoleń, zrównoważonego aktywizmu, skutecznego organizowania działań.

“Udział w kursie Ulex pozwolił mi rozwinąć moje umiejętności w obszarze prowadzenia długofalowych kampanii społecznych, przekonywania ludzi do zaangażowania i prowadzenia procesów w organizacji. Pomógł mi spojrzeć głębiej na różne punkty widzenia i perspektywy. Spotkałem wyjątkowych, zaangażowanych liderów i liderki, działających na rzecz swojej społeczności z różnych krajów. Czas spędzony na szkoleniu był niezwykle wartościowy, a wiele zdobytych umiejętności mogłem w praktyce zastosować w swojej codziennej pracy” – napisał po powrocie z jednego z kursów Bogumił Kolmasiak, Kierownik zespołu kampanijnego w Akcji Demokracji.

Poznaj uczestniczki i uczestników kursów oraz ich relacje o tym, jak wykorzystują wiedzę zdobytą dzięki zaangażowaniu Akcji w ten projekt.

Akcja Demokracja od kilku lat prowadzi działania umożliwiające poszerzanie i pogłębianie wiedzy potrzebnej do działań na rzecz zmiany społecznej i politycznej. W 2021 i 2022 przeprowadziliśmy Akademie Kampaniowania, obecnie prowadzimy cykl szkoleń online dla osób zaangażowanych w lokalne Społeczne Sztaby Akcji Demokracji.

Projekt finansowany w ramach programu Erasmus+ Edukacja dorosłych – KA122 we współpracy z Col-lectiu Eco-Actiu.