Akcja popiera wszystkie wezwania ze strony ukraińskiej dotyczące przekazania jej konwencjonalnej broni oraz utworzenia Trybunału ds. rosyjskich zbrodni wojennych.

Jakub Kocjan z Akcji Demokracji na wczorajszej demonstracji Niech świat się zjednoczy i osądzi zbrodniarzy wojennych! organizowanej przez Euromaidan-Warszawa pod ambasadą Rosji podawał przykład wojny w Hiszpanii:

„Europa dobrze pamięta swoją bezczynność z czasu także innej wojny o wolność i demokrację. 3 lata heroicznej obrony Republiki zakończyło się klęską, bo Europie brak było odwagi i zainteresowania zniszczeniem faszyzmu. Półtorej roku po klęsce demokracji w Hiszpanii pod faszystowskim butem padła wielka Francja, a na Londyn spadały rakiety. Tolerowanie faszyzmu skończyło się tym, że cała Europa spłynęła krwią. Niech to będzie ostrzeżenie. Potrzeba pełnej determinacji i konsekwencji, by zniszczyć Putinowski faszyzm. By wreszcie zapanował pokój, by żaden kolejny dyktator nie używał do wprowadzania swojej chorej ideologii przemocy!”

Niedzielna demonstracja była przykładem wyjątkowej zgody wśród Polaków. O dostarczenie Ukrainie zachodnich czołgów wspólnie apelowali: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS, Marcin Święcicki z PO oraz Jakub Kocjan z Akcji.

Fot. Jakub Szafrański #ukraina #leopardy