Dlaczego w szkołach dzieci mają tak często zastępstwa lub są zwalniane z lekcji, a w wielu przypadkach nie ma nauczycieli do niektórych przedmiotów, choć minął już ponad miesiąc nauki? Gdzie są ci nauczyciele? Dlaczego Czarnek zlekceważył sygnały o kryzysie kadrowym i nie zadbał o nasze dzieci, tworząc godne warunki pracy dla nauczycieli? Dlaczego plany lekcji są zmianowe i nieprzyjazne dla dzieci? Dlaczego klasy, szkoły i przedszkola są coraz bardziej przepełnione? Dlaczego musimy szukać pomocy psychologicznej poza szkołą? Dlaczego mówi nam, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle?!

Zadajmy mu te pytania! Pokażmy, że, jako rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie uczniów i uczennic oczekujemy natychmiastowego podjęcia działań dla poprawy warunków nauki i jakości edukacji.

W Dniu nauczyciela, 14 października, o godzinie 9:00 spotykamy się jednocześnie pod wszystkimi kuratoriami oświaty w Polsce. To oddolna akcja, wspierana przez Wolną Szkołę, KOD i Akcję Demokrację. Wszyscy byliśmy, jesteśmy lub będziemy należeć przynajmniej do jednej z tych grup: uczniów, rodziców, babć, cioć, wujków, dziadków. I wszystkim nam zależy na przyszłości polskiej edukacji. Bądź tam z nami! Znajdź na liście wydarzeń kuratorium z Twojego województwa, wydrukuj plakat i dołącz do wydarzenia w tym mieście. Na miejscu będą czekały na Ciebie pocztówki – Kartki do Czarnka. Podpiszemy je i setki pocztówek doręczymy Czarnkowi poprzez kuratoria.

[POBIERZ PLAKAT PDF DO DRUKU]

Lista wydarzeń, do których można dołączyć, znajduje się tutaj.

Przygotowaliśmy też narzędzie, które jednym kliknięciem pozwoli Ci wysłać wiadomość do ministra i wszystkich reprezentujących go kuratorów oświaty. Nie pozwólmy im dłużej ignorować kryzysu., którego konsekwencje ponoszą dzieci, rodzice i nauczyciele.

Wysłać maila możesz tutaj.