Podcast Akcji Demokracji – ruchu obywatelskiego, który działa na rzecz praw człowieka, sprawiedliwości społecznej, ochrony klimatu i demokracji. Rozmawiamy o rzeczach ważnych z inspirującymi aktywistkami i aktywistami, ekspertami, czasem politykami.

Dotychczas rozmawialiśmy m.in. z Janą Shostak - artywistką na rzecz Wolnej Białorusi, posłanką Agnieszką Dziemianowicz-Bąk, aktywistką edukacyjną Dorotą Łobotą i prawniczką antyrepresyjną, Karoliną Gierdal.

Działania Akcji Demokracji prowadzone w trakcie kampanii wyborczej od wielu lat. Dotychczas zachęcaliśmy aktywistów do udziału w wyborach i głosowania zgodnie z wartościami naszego ruchu, zbieraliśmy deklaracje od polityków ws. klimatu i praworządności oraz wspólnie wypracowywaliśmy postulaty kierowane do kandydatek i kandydatów.

W 2023 roku działania wokół wyborów będą priorytetem dla Akcji Demokracji, realizowanym zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i lokalnie.

Projekt zostanie uruchomiony wkrótce.

Działania w trakcie planowania.

Działający od 2018 roku fanpage, dostarczający aktywistom i aktywistkom Akcji przydatnych informacji i propozycji działań na rzecz klimatu.
Jednocześnie szyld pod którym organizujemy demonstracje i happeningi.

W 2022 roku planowane jest uruchomienie cyklu podcastów pod nazwą Akcja Klimat.

Stwórz petycję i poprowadź kampanię w ważnej dla Ciebie sprawie!

Rozpocznij kampanię →

W ostatnich latach zrealizowaliśmy dwie edycje Akademii Akcji, które dostarczyły lokalnym aktywistom wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw kampaniowania. Łączyliśmy formułę on-line oraz off-line. Akademia była również szansą na poznanie się osób z różnych miast i środowisk oraz wymianę doświadczeń.

Projekt ma na celu wzmocnienie kompetencji początkujących i średnio zaawansowanych aktywistek, aktywistów, osób aktywistycznych poprzez wyposażenie ich w narzędzia do cyfrowego organizowania i kampaniowania.


Akcja Demokracja jest silna działaniami tysięcy aktywistek i aktywistów w terenie. Grupa Akcji to szyld identyfikujący lokalne grupy aktywistyczne, realizujące zarówno kampanie Akcji Demokracji, jak i własne projekty.


Projekt w trakcie uruchamiania.