Jak odzyskać fundusze unijne zablokowane przez PiS? Co nam wysmażą na Szucha? Co czeka sędziego, który wyda wyrok nie po myśli władzy? – o tym wszystkim w dzisiejszym odcinku podcastu CafeAkcja!

🎙️ Link do podcastu: akcja.link/spotify

Posłuchaj rozmowy Piotra Cykowskiego z sędzią Piotrem Gąciarkiem i Jakubem Kocjanem z Akcji.

W tym odcinku porozmawiamy o praworządności – skomplikowanej batalii, która ma coraz więcej odsłon i frontów, realnie przekładając się na życie każdego i każdej z nas.

Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Piotr Gąciarek był nielegalnie zawieszony za powoływanie się na prawo europejskie i ochronę interesu stron w postępowaniu – odmowę orzekania w jednym składzie z neosędzią.

Tłumaczy, dlaczego ataki ministra Ziobry na konkretnych sędziów za konkretne orzeczenia są też groźne.

Jakub Kocjan opowiada o swojej słynnej już dyskusji z przewodniczącą neoKRS w TVN24 i wyjaśnia, dlaczego ten właśnie organ jest jądrem problemu. Zachęca też do zadawania konkretnych pytań kandydatom na posłów i senatorów.

🎙️ Link do podcastu: akcja.link/spotify

Podcastu wysłuchasz na Spotify, ApplePodcast, YouTube, stronie internetowej Akcji Demokracji i na najważniejszych aplikacjach podcastowych. Jeśli spodobał Ci się ten podcast, uważasz, że to ważny temat i warto, aby dowiedziało się o nim więcej osób, udostępnij go znajomym w mediach społecznościowych. Zachęcam Cię także do kliknięcia ‘obserwuj’ w aplikacji, z której korzystasz, a jeśli słuchasz w Spotify, zostaw nam 5 gwiazdek oraz napisz, co sądzisz o tym odcinku. Możesz też napisać do nas na adres kontakt@akcjademokracja.pl – wpisując PODCAST w tytule wiadomości.

#CafeAkcja #Podcast #AkcjaDemokracja #Praworządność #WolneSądy