Ten odcinek podcastu przeznaczamy na jeden z najbardziej palących wyzwań – klimat. O tym, jak rozmawiać aby motywować do zaangażowania w ochronę klimatu, oraz jak ten temat może wpływać na decyzje wyborczyń i wyborców, szczególnie tych najmłodszych – Piotr Cykowski rozmawia z Magdaleną Zając z Rodziców dla Klimatu oraz Piotrem Antoniewiczem, który w Akcji Demokracji zajmuje się kwestiami ochrony klimatu i przyrody.

Kontekstem naszej rozmowy są doświadczane na całym świecie najwyższe temperatury w historii pomiarów, płonąca Grecja, a jeszcze bliżej – wysychające w Polsce jeziora, drzewa, astronomiczne ceny żywności.

W ostatnim czasie wydaje się, jakby międzynarodowe media zaczęły na poważnie dostrzegać problem i dyskutować. Temat klimatu był obecny zarówno w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w 2019 r., jak i w wyborach amerykańskich. Przed nami wybory w Polsce, co jeszcze możemy zrobić i zrobić, aby temat ten wszedł na poważnie do debaty? Jak o nim rozmawiać przed wyborami, aby przekonać do głosowania, w tym do głosowania na osoby, które będą stać po stronie Planety?

Wreszcie, dajemy też pewne wskazówki, jak wygrać, liderom i liderkom demokratycznych partii politycznych 🙂

Rozmawiamy o tym, co na ten temat mówią najnowsze wyniki badań, płynące z raportu Debiutanci ’23, przygotowanego przez agencję Lata Dwudzieste wraz z agencją PR Profeina, a także inne badania i sondaże dotyczące poparcia dla działań chroniących klimat.

Opowiadamy także o tym, jakie działania, aby głosować z myślą o klimacie, będą podejmować Akcja Demokracja, tu znajdziesz link do podpisania deklaracji ‘Nowa większość dla klimatu’: http://akcja.link/dlaklimatu

Jeśli chcesz się podzielić tym, co sądzisz na ten temat, napisz do nas na adres kontakt@akcjademokracja.pl z tytułem PODCAST. Jeśli podoba Ci się, co robimy, zasubskrybuj nasz podcast w aplikacji, z której korzystasz, zostaw opinię, 5 gwiazdek, skomentuj odcinek w Spotify i udostępnij znajomym – tak inne osoby dowiadują się o podcastach.

Zapraszamy do wysłuchania na Spotify, ApplePodcast, YouTube i innych aplikacjach do słuchania podcastów.

#Podcast #CafeAkcja #AkcjaKlimat #Klimat #WYBO23 #NowaWiększośćDlaKlimatu #KryzysKlimatyczny #RodziceDlaKlimatu

Zdjęcia: Jakub Szafrański, Konrad Skotnicki