Decathlon, wielka sieć sklepów sportowych, wciąż czerpie zyski z narażania dzieci na niebezpieczeństwo. Ciepłe kalosze dla dzieci, „przeznaczenie: na polowania na drobną zwierzynę w otwartym terenie w zimne dni” – brzmi opis na stronie sklepu. To szokujące, ponieważ ostatnie zmiany w prawie łowieckim wyraźnie zakazały udziału dzieci w polowaniach. Sprawą zajął się, na szczęście, Bartosz.

Pod petycją, jaką założył na Naszej Demokracji, brakuje już niewielu podpisów do pięciu tysięcy. Bartosz zapowiedział, że jeśli uda się  zebrać tę okrągłą liczbę, to w przyszłym tygodniu zaniesie je do zarządu firmy, by wymóc ostateczną zmianę w postępowaniu sklepu. Szanse ma duże, bo odkąd rozpoczął swoją kampanię, sklep wycofał już większość myśliwskich produktów  dla dzieci, na przykład kamizelki. Dołącz swój głos do apelu, klikając poniżej.

PODPISZ APEL NA NASZEJ DEMOKRACJI –>

Nasza Demokracja to strona internetowa, która umożliwia każdemu i każdej z nas podejmowanie i wygrywanie spraw, które są dla nas ważne. Na tej platformie każdy może utworzyć kampanię, przygotować apel. A po zebraniu odpowiedniego poparcia tworzyć wydarzenia i kontaktować się z osobami, które złożyły pod nim swój podpis. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz działać na rzecz ochrony środowiska, praw człowieka, sprawiedliwości, czy demokracji, to odpowiedni adres.
Apele zakładane na portalu Nasza Demokracja już zmieniają rzeczywistość. Dzięki podpisom zebranym na stronie udało się doprowadzić do wyrzucenia z uczelni Krystyny Pawłowicz za jej pełne nienawiści wypowiedzi. Kampania przeciwko atakom polityków na TVN przyczyniła się z kolei do zdystansowania się od nich samego premiera. Teraz czas wystąpić przeciwko moralnie wątpliwym działaniom wielkiej sieci handlowej.