w Polsce wszystkie demokratyczne środowiska zastanawiają się nad tym, jak zatrzymać rosnące poparcie dla Konfederacji. W Akcji Demokracji jakiś czas temu zorganizowaliśmy spotkanie z drem Przemysławem Witkowskim wokół przygotowywanej przez niego publikacji na temat właśnie przeciwdziałania skrajnej prawicy. Teraz eBook jest już dostępny!

Jak piszę w przedmowie do tekstu: „Skrajna prawica nie jest przejęta rozmaitymi analizami jej poczynań i kolejnymi publikacjami na temat konsekwencji antyliberalnych przemian we współczesnych demokracjach. Może się jednak przejąć konkretnymi działaniami wprost uderzającymi w jej cele”.

Dlatego właśnie musimy nauczyć się, jak to robić. Z pomocą wychodzi dr Witkowski, który ekstremistów bada od lat, a tym razem opisuje różne sposoby wyrażania sprzeciwu wobec ich działań. Poradnik przeznaczony jest zarówno dla mniej doświadczonych aktywistów i aktywistek, jak i osób, które już wcześniej podejmowały działania antyfaszystowskie. Otrzymać można go całkowicie za darmo.

Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się pod poniższym linkiem!