ZOBACZ LISTĘ WYDARZEŃ → http://akcja.link/dokosza-events

trudno w to uwierzyć, ale znów musimy wyjść na ulice protestować przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. W najbliższy poniedziałek Sejm zajmie się projektem, przygotowanym przez środowiska przeciwników praw kobiet. To ta sama propozycja ustawy, którą udało nam się usunąć z obrad w marcu – zakaz aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.

W praktyce przyjęcie projektu oznacza, że aborcja w Polsce przestanie być w ogóle możliwa. Tymczasem 95% wszystkich legalnych przerwań ciąży dokonuje się właśnie z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Proponowany projekt ograniczy też dostęp do badań prenatalnych.

Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK) zwołał na poniedziałek, 2 lipca, ogólnopolską mobilizację. Włączamy się w nią! Od godziny 16:00 aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji dołączą do protestu pod hasłem „Do kosza! Nie dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej!”. Jeśli znów masowo wyjdziemy na ulice,projekt wyląduje w koszu lub sejmowej zamrażalce. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli tam razem.

Przyjdź na wydarzenie w swojej miejscowości w poniedziałek. Każda osoba jest ważna! Jeśli powtórzymy taką mobilizację jak ostatnio, rząd zobaczy że nie ma społecznego przyzwolenia na zaostrzenie ustawy.

ZOBACZ LISTĘ WYDARZEŃ → http://akcja.link/dokosza-events

Nasz apel przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej podpisało już prawie 200 tys. osób – to największa petycja Akcji Demokracji. W marcu 90 tysięcy ludzi wyszło na ulice Warszawy i innych polskich miast, aby powiedzieć STOP! Wtedy udało się powstrzymać procedowanie ustawy, ale powoli przyzwyczajamy się, że godzące w prawa kobiet przepisy wracają jak bumerang.

Aktywiści i aktywistki Akcji stają po stronie kobiet. Tak było gdy matki osób z niepełnosprawnościami strajkowały w Sejmie – wtedy współorganizowaliśmy demonstracje oraz przygotowaliśmy apel solidarnościowy, nagłaśnialiśmy też sprawę w mediach społecznościowych. Teraz wychodzimy na ulice w obronie praw do świadomego decydowania o macierzyństwie. Przyłącz się do działań w całej Polsce.

ZOBACZ LISTĘ WYDARZEŃ → http://akcja.link/dokosza-events

(BK/MM)