jako ruch w swoich akcjach korzystamy z wielu narzędzi. Jednym z nich jest Facebook. Ponad 110 tys. osób polubiło już profil Akcji Demokracji. Dzięki temu na bieżąco można śledzić nasze wspólne działania! Cieszymy się z tego, bo dziś media społecznościowe pozwalają skutecznie naciskać na władze. Dzięki nim możesz nie tylko być świadkiem ważnych wydarzeń, ale również aktywnie w nich uczestniczyć i je współtworzyć.

Dzisiaj zapraszam Ciebie do polubienia profilu Akcja Klimat. Postanowiliśmy stworzyć specjalną przestrzeń skupioną na działaniach klimatycznych. Najnowszy raport najważniejszej instytucji zajmującej się zmianami klimatu, alarmuje, że mamy jedynie 12 lat na powstrzymanie katastrofy klimatycznej [1]. Inaczej jej skutki dotkną nas wszystkich. Profil wykorzystujemy do wspólnych działań, np. podpisywania apeli. Jest on również przestrzenią, gdzie prezentujemy wiedzę i komentujemy fałszywe wypowiedzi polityków, jak tę ostatnią Andrzeja Dudy o żarówkach energooszczędnych [2].

Na początku grudnia w Katowicach odbywać się będzie konferencja klimatyczna, tzw. COP, gdzie podejmowane będę ważne decyzje dotyczące przyszłości nas wszystkich. Polub profil Akcji Klimat już dzisiaj, aby nie przegapić żadnej możliwości do działania lub jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego tak istotne będzie to wydarzenie.

Jeśli nie obserwujesz jeszcze Akcji Klimat na Facebooku → polub nas TUTAJ.