Podsumowujemy nasze działania w okresie przed wyborami!

➡️ W ciągu ostatnich tygodni, dzięki zaangażowaniu tysięcy aktywistów i aktywistek Akcji, przeprowadziliśmy największą w Polsce kampanię profrekwencyjną wychodzącą poza internet. Zawieszki na drzwi zachęcające do głosowania dotarły do 60 tysięcy osób.

➡️ Trzy komitety opozycji demokratycznej w obecności kamer telewizyjnych podpisały nasz Pakt na rzecz Naprawy i Reformy Wymiaru Sprawiedliwości.

➡️ Liderki i liderzy większości partii odpowiedzieli jasno na nasze pytanie odnoszące się do klimatu: “Jesteśmy za odejściem od wydobywania i spalania węgla”.

➡️ Włączyliśmy się w akcję #IdziemyNaRekord60Procent. W pierwszy weekend po wyborach samorządy i liczne podmioty tj. teatry czy wydawnictwa oferują szereg bezpłatnych atrakcji. W końcu frekwencja przekroczyła 60%.

➡️ Zareagowaliśmy na aferę w ministerstwie sprawiedliwości, gdy tylko usłyszeliśmy o hejcie który płynął w stronę sędziów z resortu, kierowanego przez Ziobrę. Apel o dymisję ministra podpisało prawie 18 tys. osób.

➡️ Zaapelowaliśmy do liderów opozycji o podpisanie Paktu Senackiego. Tak też się stało – do Senatu wspólnie wystartowały wszystkie siły opozycyjne.

To sukcesy naszego ruchu i dowód na to, że kiedy stoją przed nami duże wyzwania, jesteśmy w stanie wspólnie im sprostać.