Zapraszamy do pierwszego odcinka wyjątkowego cyklu przedwyborczego, w którym będziemy rozmawiać z kandydatkami i kandydatami do Sejmu.

Zaprosiliśmy do niego osoby, które znamy z działań, protestów w obronie sądów, czarnych protestów, parad i marszy równości, działań na rzecz wolnej Białorusi, wsparcia dla Ukrainy i zaangażowania wobec wszystkiego tego strasznego, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.

Gościnią Cafe Akcja jest Jana Shostak, artystka i aktywistka, zaangażowana w wiele działań, tym koordynację wsparcia dla osób uciekających z Białorusi przed politycznymi represjami “Partyzantka”, pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie, zdecydowanie wypowiadającą się po stronie praw kobiet. Zasłynęła m.in. akcją “minuta krzyku dla Białorusi”. Była pierwszą gościnią podcastu Cafe Akcja w czerwcu 2021 roku. Obecnie kandyduje z listy Lewicy w okręgu poznańskim.

Drugim gościem jest Franek Sterczewski, z którym znamy się w Akcji, zanim jeszcze został posłem, ze wspólnych działań w obronie niezależności sądów, w tym organizacji łańcuchów świateł. Poseł niezależny – i formalnie – i faktycznie. Stało się o nim głośno, gdy zaangażował się w pomoc osobom, które zostały uwięzione przez Straż Graniczną w pasie przygranicznym w Usnarzu Górnym. Znany jest z działań na rzecz transportu publicznego. Kandyduje z listy Koalicji Obywatelskiej, także w Poznaniu.

Rozmowę przygotowali i poprowadzili Piotr Cykowski i Bogumił Kolmasiak.

Podcastu Cafe Akcja możesz słuchać na wszystkich platformach podcastowych, m.in Spotify (poniżej), ApplePodcast, YouTube. Jeśli podoba Ci się, co robimy, zasubskrybuj nasz podcast w aplikacji, z której korzystasz, zostaw opinię, 5 gwiazdek i udostępnij znajomym – tak inne osoby dowiadują się o podcastach.

Fot. Jana Shostak via Facebook, Franek Sterczewski via Facebook, fot. Grzegorz Hospodar

#Podcast #CafeAkcja #AkcjaDemokracja #WYBO23 #wybory #prawaczłowieka #uchodźcy