ZAPROSZENIE DLA MEDIÓW

Komitet Rozbiórki Sądownictwa – Happening i briefing Akcji Demokracji w trakcie kolejnego posiedzenia „KRSu”

Wtorek, 24 lipca 2018, godz. 12:00

We wtorek, 24 lipca, o godz. 12:00 odbędzie się niezwykłe wydarzenie pod siedzibą nowej instytucji Komitetu Rozbiórki Sądownictwa. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, na naszych oczach przekształcają Krajową Radę Sądownictwa w podporządkowany woli rządzących – Komitet Rozbiórki Sądownictwa.

Akcja Demokracja przygotowuje wyjątkowy happening. Aktywiści przebrani za ekipę rozbiórkową zainscenizują wyjątkowe wydarzenie, które w symboliczny sposób ukaże prawdziwe oblicze nowej instytucji – Komitetu Rozbiórki Sądownictwa.

Co: konferencja prasowa oraz happening przedstawiający nowe oblicze „KRSu”

Kiedy: wtorek, 24 lipca, godz. 12

Gdzie: ul. Rakowiecka 30, Warszawa

Tego dnia rozpocznie się kolejne posiedzenie „KRS-u”. Poprzednie lipcowe posiedzenie pokazało prawdziwe oblicze tej instytucji. Cała Europa usłyszała, że sędziowie-kandydaci do Sądu Najwyższego szykanowani są za obronę Konstytucji i trójpodziału władzy w Polsce. Nie wiadomo, co przyniesie kolejne posiedzenie tego upolitycznionego organu.

Krajowa Rada Sądownictwa była kiedyś konstytucyjnym organem stojącym na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Obecnie nowy „KRS” jest instytucją w pełni podporządkowaną partii rządzącej. Mandaty członków poprzedniej KRS zostały bezprawnie skrócone, a o wyborze nowych członków – sędziów zadecydował polityczny układ dwóch współpracujących ze sobą partii: Prawa i Sprawiedliwości i Kukiz 15.