Pod Sądem Najwyższym z zawieszonym sędzią Igorem Tuleyą, niezłomnymi prokuratorami Krzysztofem Parchimowiczem i Krystyną Paszek. Jako zapowiedziany przez sędzię Katarzynę Wróbel-Zumbrzycką z warszawskiej Iustitii „dobry duch Porozumienia Dla Praworządności” 😉 Jakub Kocjan, kampanier Akcji ds. praworządności zaraportował, jak się sprawy w parlamencie i Brukseli mają, i jakie kolejne kroki po akceptacji KPO przed nami. Zwróciłem się też do pewnej małej, ale też istotnej części opozycji o zaprzestanie kunktatorstwa i jasne stanięcie po stronie naszego, obywatelsko-sędziowskiego projektu ustawy naprawczej.
Jak zaczął Jakub: “Mateusz Morawiecki powiedział, że za wymiar sprawiedliwości umierać nie będzie, jeżeli w grę wchodzą pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.
To przyznanie się do kłamstwa, bo wcześniej ignorowanie wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE tłumaczył suwerennością państwa – a za suwerenność by chyba umierał?
To kłamstwo, bo unijnych pieniędzy, przez PiS, nie ma i nie będzie.
To też deklaracja słabości, bo nam nigdy nie zabraknie determinacji, której nie mają już oni – czego najlepszym dowodem są odważni sędziowie wokół mnie!”
Fot. Andrzej Trzeciakowski