Ponad rok temu udostępniliśmy naszej społeczności wspaniałe narzędzie: Naszą Demokrację. Umożliwia ono każdej i każdemu z nas działania w ważnych sprawach. Być może już je znasz.

Na tej stronie internetowej łatwo można utworzyć apel, zbierać pod nim podpisy i budować społeczność zaangażowanych osób. W ten sposób wspólnie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość! W ostatnim roku powstało ponad pół tysiąca kampanii prowadzonych przez aktywistów i aktywistki, a ich liczba stale rośnie!  

W kilku sprawach udało się już odnieść zwycięstwa. Do najbardziej spektakularnych należy wyrzucenie Krystyny Pawłowicz z uczelni za nienawistny język [1] i przyjęcie uchwały antysmogowej dla woj. opolskiego [2]. Wspieramy też starania rodziców dzieci z niepełnosprawnością o godne życie [3], czy wyrażamy solidarność z zagrożoną deportacją rodziną, która już zapuściła korzenie w Polsce [4].

Te kampanie prowadzą aktywistki i aktywiści. Jednak zespół Akcji Demokracji ma w tym też swój udział. Poza udostępnianiem strony, służącej łatwemu docieraniu z apelem do tysięcy osób, pomagamy planować i realizować te kampanie. Doradzamy, dzielimy się doświadczeniami czy promujemy je aktywnie w internecie. W ten sposób mogliśmy dotychczas aktywnie wesprzeć ponad czterdzieści ważnych spraw!

Oczywiście niesie to za sobą koszty utrzymania i rozwijania strony internetowej oraz wsparcia udzielanego przez zespół Akcji. Miesięcznie to niebagatelna kwota ponad 5 tys. zł! Nasza siła jest jednak w społeczności, jaką tworzymy, by wspólnie walczyć o ważne dla nas sprawy.

Jeśli 270 osób zadeklaruje miesięczne wsparcie w wysokości 20 złotych, będziemy mogli ponad dwukrotnie zwiększyć wsparcie, jakiego udzielamy aktywistkom i aktywistom.

Kliknij poniższy link, by przejść na stronę bezpiecznych płatności.

Dorzuć się!

Oczywiście, każda złotówka się liczy. Regularne wsparcie w mniejszej kwocie także pozwoli nam przybliżyć się do tego celu. Po majówce będziemy planować działania na następne pół roku i chcemy wiedzieć, jakim budżetem dysponujemy i ile kampanii uda nam się aktywnie wspierać. Jeśli nam się nie uda, będziemy musieli zrewidować nasze ambitne plany.

Rozwijamy Naszą Demokrację, bo wierzymy, że w Polsce jest bardzo wielu osób gotowych bronić praw człowieka, środowiska, czy demokracji. Chcemy je w tym aktywnie wspierać. Jesteśmy ruchem, w którym każdy i każda dzieli się z innymi czasem, doświadczeniem, czy pieniędzmi i w ten sposób wspólnie zmieniamy rzeczywistość. Dlatego, jeśli tylko możesz, zachęcam cię do stałego dorzucania się do Naszej Demokracji.

Dorzuć się!

Może zastanawiasz się, jak chcemy rozwijać Naszą Demokrację? Planujemy udostępnić nowe narzędzia do wywierania skutecznego wpływu na decydentów. Na przykład możliwość pisania do nich bezpośrednich e-maili, czy organizowania lokalnych wydarzeń. Będziemy też przeznaczać więcej czasu na pomoc twórcom kampanii w planowaniu i realizowaniu działań, tak by postulaty wyrażone w internetowej petycji skutecznie dotarły do adresatów. A ci z kolei podjęli oczekiwane decyzje. Włożymy sporo pracy, by Twój podpis złożony pod apelem, stał się skutecznym środkiem nacisku. Już dziś zadeklaruj swój miesięczny udział w tym przedsięwzięciu!