Dobre państwo musi być zbudowane na solidnych usługach publicznych by wypełniać swoje konstytucyjne zadania: zapewnienie każdej osoby dostępu do systemu ochrony zdrowia, prawa do edukacji, zabezpieczenia społecznego na starość i pomocnej dłoni, gdy powinie się noga. Niestety, pomimo zwiększenia poziomu zamożności naszego społeczeństwa i nieustannego wzrostu gospodarczego, jesteśmy daleko od ideału. Rosnące kolejki do lekarzy, niskie płace w sferze budżetowej, głodowe pensje nauczycieli – szczególnie na początku kariery – to tylko niektóre z symptomów zapaści polityki społecznej w naszym kraju.

Z tego powodu jako Akcja Demokracja chcemy serdecznie zaprosić na debatę z kandydatami i kandydatkami do sejmu i senatu pod hasłem “Państwo dla ludzi po 2023 r.”

Wspólnie z naszymi gośćmi zastanowimy się jak naprawić obecny stan rzeczy. Zapytamy o pomysły na politykę społeczną. Otworzymy również możliwość zabrania głosu przez publiczność.

 Wydarzenie poprowadzą Karolina Skowron-Baka, socjolożka, aktywistka na rzecz praw kobiet, działaczka ruchu prozwierzęcego i prezeska fundacji Akcja Demokracja, oraz Dominik Puchała, psycholog społeczny, kampanier Akcji Demokracji.

Debatować będą:

  • Dorota Olko (Razem/Lewica)
  • Agnieszka Petelicka (Polska 2050/Trzecia Droga)
  • Michał Szczerba (PO/KO)
  • Urszula Zielińska (Zieloni/KO)

Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Powszechnym (Jana Zamoyskiego 20, Warszawa) 2.10.2023 r. o godzinie 18:00. Będziemy transmitować je na żywo na naszym profilu na facebooku.

WEZMĘ UDZIAŁ W DEBACIE

Do zobaczenia!