W środę 4 lipca o godzinie 8.00 rano będziemy pod Sądem Najwyższym. Godzina nietypowa, ale to właśnie wtedy sędziowie Sądu Najwyższego przyjdą do pracy. Sędziowie Sądu Najwyższego odpowiedzieli na apel obywatelek i obywateli i zapowiedzieli, że mimo skracającej ich kadencje ustawy, przyjdą do pracy. Dziękujemy! Tego dnia będziemy pod Sądem, żeby wesprzeć ich postawę i dodać im odwagi na najbliższe dni.

Uwaga: ze względu na remont, najpewniej wydarzenie odbędzie się przy tylnym wejściu do SN.

Wiemy, że to nie jest zwyczajna godzina na demonstrowanie, ale bezpośrednie stosowanie konstytucji przez najważniejszy sąd w Polsce wymaga naszej obecności. Wiemy, że przed sędziami trudne chwile, musimy pokazać znaczenie ich decyzji dla naszych praw. Konstytucja i Sąd Najwyższy stoją na straży naszych praw. Stwórzmy symboliczną tarczę dookoła sądu.

Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego jednogłośnie ustaliło, odwołując się do konstytucyjnej zasady nieusuwalności sędziego oraz zapisanej w konstytucji kadencji, że prof. Małgorzata Gersdorf pozostaje Pierwszym Prezesem SN do 30 kwietnia 2020 roku. A nie jak chciał PiS do 3 lipca 2017 r.

Ze względu na szybki rozwój wydarzeń zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny. Wydrukuj i weź ze sobą plakat KONSTYTUCJA http://akcja.link/konstytucja

Bądźmy także pod Sądem wieczorem poprzedzającym ten ważny dzień, we wtorek o godz. 21.00: https://www.facebook.com/events/238806716710762

Podpisz apel do Sędziów Sądu Najwyższego: https://akcjademokracja.pl/SNzostancie

#zostancie #ToJestNaszSad