Terror rosyjskiej inwazji z perspektywy matki – sugestywny spot zrealizowany dla Akcji Demokracja ma uświadomić Polkom i Polakom, że wybory 9 czerwca do Parlamentu Europejskiego są bardzo ważne. Bezpieczeństwo Polski i Europy nie jest nam dane raz na zawsze.

W zwykły spokojny dzień matka kilkuletniej dziewczynki zostaje uprowadzona z domu przez uzbrojonych napastników. Wraz innymi mieszkańcami swojego miasta trafia w odosobnione miejsce otoczona żołnierzami mówiącymi po rosyjsku…

– Możemy mieć silną Unię Europejską, która skuteczną polityką w zarodku zdusi ryzyko zbrojnej inwazji. Agresywna Rosja, cyberataki na infrastrukturę krytyczną, szerząca się dezinformacja i fake newsy, które mają polaryzować europejskie społeczeństwo – te zagrożenia dotykają nas już dzisiaj. Żaden kraj nie jest w stanie sam stawić im czoła. Dlatego właśnie teraz potrzebujemy silnej i zjednoczonej Europy. Naszym spotem ostrzegamy, co może się stać, jeśli odpuścimy sobie odpowiedzialność za przyszłość Polski i Europy, nie głosując 9 czerwca w wyborach do europarlamentu – mówi Karolina Skowron-Baka, dyrektorka zarządzająca & prezeska zarządu Akcji Demokracja.

Premiera spotu odbyła się w niedzielę 26 maja w Dzień Matki o godzinie 12:00 w kinie Luna w Warszawie. Po premierze spot będzie dostępny na stronie internetowej https://9czerwca.eu/ i w social mediach Akcji Demokracja.

Spot na zlecenie Akcji Demokracja zrealizowała agencja kreatywna 2012. Autorem scenariusza i reżyserem jest Marcin Pucyk, operatorem – Piotr Uznański, za muzykę odpowiada Wojtek Urbański. Postprodukcją zajęło się Rio de Post, a dźwiękiem – Studio Głośno.

Akcja Demokracja to oddolny ruch ponad pół miliona osób zaangażowanych w obronę praw człowieka, demokracji, klimatu i praw zwierząt. Podejmuje skoordynowane działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego społeczeństwa.