Ze wszystkich działań przed wyborami najbardziej dumni jesteśmy z działania naszych społecznych sztabów wyborczych. To niesamowicie wzruszające, widzieć, jak wspaniale one działają i do jak wielu osób w całej Polsce docierają. Niezwykle trudno byłoby to opisać w jednym wpisie, opiszemy zatem jeden dzień z życia społecznych sztabów wyborczych Akcji Demokracji. Będzie to ostatnia sobota. Tego dnia:

  • Akcja Demokracja ze swoim przekazem była na Marszu Wyzwolenia Zwierząt w Warszawie, na Marszu Równości w Lublinie, na Marszu Równości w Katowicachna Kongresie Kobiet w Poznaniu, na Dniach Bielskana kontrmanifestacji w trakcie konferencji Konfederacji w Gdańsku i na sąsiedzkiej potańcówce na Pradze Północ w Warszawie.
  • Na Kongresie Kobiet Piotr i Henryk nie tylko zorganizowali stoisko, ale też nagrali filmiki o tym, dlaczego trzeba iść na wybory m.in. z Adamem Bodnarem, z Hanną Machińską, Gabrielą Morawską-Stanecką, Barbarą Nowacką, Joanna Scheuring-Wielgus, Adamem Szłapką, Agatą Diduszko-Zyglewską, Małgorzatą Kidawą-Błońską, dziennikarkami Aleksandrą Pawlicką, Katarzyną Bosacką i Dorotą Warakomską, oraz znaną Babką od Histy – Agnieszką Jankowiak-Maik.

A to tylko jeden dzień! Sztabowcy i sztabowczynie na wydarzeniach były też i w piątek, i w niedzielę. A także każdego innego dnia. Codziennie jesteśmy w jakiejś miejscowości w różnych częściach Polski. Jesteśmy na lokalnych dożynkach jak Ania z mocną grupą sztabową w województwie lubuskim na Dniach Pomidora, na festynach 800+, ale też np. na Tour de Konstytucja w dziesiątkach miejscowości, jak np. Elżbieta z Zamościa. Udział w wydarzeniach i demonstracjach to nie jedyna aktywność sztabów. Każdego dnia poszczególne osoby, np. Melania z województwa warmińsko-mazurskiego i Dariusz z Wielkopolski, chodzą też od drzwi do drzwi, przekonując swoich sąsiadów i sąsiadki do pójścia na wybory i głosowania zgodnie z wartościami Akcji Demokracji. A na przykład Wojtek z Olsztyna planuje akcję rowerową “Jedziemy po demokrację”.

Im bliżej daty wyborów, tym więcej osób do nas dołącza. Aby nie zwalniać tempa aż do wyborów, potrzebujemy tysięcy naklejek, ulotek i plakatów do dystrybucji. Dorzuć się do ich produkcji!