Wśród sędziów znalazło się kilkunastu kandydatów do niekonstytucyjnej Krajowej Rady Sądownictwa. Aby pokrzyżować plany PiS, musimy przekonać kilku z nich, by zrezygnowali. Sędziowie nie lubią rozgłosu. Dlatego na bilbordach wezwiemy ich do rezygnacji – po nazwisku. Dorzucisz się do tego działania?

Dorzuć się do billboardów!

Trzech na osiemnastu kandydatów i kandydatek do atrapy Krajowej Rady Sądownictwa to osoby po postępowaniach dyscyplinarnych i wyrokach [1] – to kompromitacja władzy! Zostaje więc piętnastu. Jeśli uda nam się kampanią billboardową wywrzeć presję na jeszcze kilku by zrezygnowali, to zablokujemy przejmowanie sądownictwa przez partię rządzącą.

Po naszym apelu 99% sędziów nie poszło na kompromis z władzą i nie kandydowało do Rady. Jeśli uda nam się przekonać jeszcze kilku do wycofania się z tego kompromitującego spektaklu, pokrzyżujemy plany Ziobry. Jak to zrobić? Sędziowie nie lubią rozgłosu i kojarzenia z polityką… więc właśnie to im wspólnie zapewnijmy!

Teraz wszystko zależy od postawy pojedynczych osób. Musimy kandydatom do KRS zdecydowanie powiedzieć: łamiecie Konstytucję, nie ma na to naszej zgody. Wycofajcie się! Wykupmy bilbordy w miastach, gdzie pracują. Zaapelujmy, by zrezygnowali z bycia pionkami w tej politycznej grze. Jeśli Ty i kilkaset innych osób z Akcji dorzuci się po 15 złotych, zbierzemy kwotę potrzebną, by wywrzeć nacisk na większość kandydatów i kandydatek.

Oczywiście, liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. Kliknij poniższy link, aby wziąć udział w tej akcji!

Dorzuć się do billboardów!

W niespełna dwa tygodnie blisko 5,5 tysiąca z nas podpisało się pod apelem do sędziów, by nie kandydowali do KRS [2]. To daje nam siłę, by wywierać na nich nacisk do końca. Rok temu to właśnie dzięki wspólnie sfinansowanym bilbordom, rozpętaliśmy medialną burzę wokół PiS-owskiej propozycji wprowadzenia zmian w sądownictwie [3].

Wspólnie sprawiamy, że postulaty, pod którymi podpisujemy się w internecie, stają się widoczne w przestrzeni publicznej i mają wpływ na rzeczywistość. Bilbordami we Wrocławiu naciskaliśmy na samorząd [4], by przyjął uchwałę antysmogową… i udało się!

Teraz czas, by sędziowie – oportuniści zobaczyli swoje nazwiska na ulicy miasta, gdzie mieszkają. Wystarczy, że kilku zrezygnuje, a opóźni to w praktyce wejście w życie prawa, uzależniającego sędziów od partii rządzącej. Zniechęci to też innych sędziów, którzy w przyszłości mogliby kandydować do niezgodnych z Konstytucją organów! Kliknij link, by dorzucić się do tej akcji.

Dorzuć się do billboardów!

Nowi członkowie KRS (jeśli zostaną wybrani) przejmą kontrolę nad powoływaniem kolejnych sędziów w całej Polsce. Zbigniew Ziobro sprawił, że wiele stanowisk w sądach czeka na obsadzenie już według tych nowych, upolitycznionych, zasad. Możemy jeszcze to powstrzymać. Dorzuć się do bilbordów z naszym apelem do sędziów, by zrezygnowali z udziału w tej niekonstytucyjnej radzie!

Piotr Cykowski


[1] Kandydaci do KRS z wyrokami. Kogo to jeszcze dziwi? Polityka, 5.02.2018

[2] akcjademokracja.pl/niekandydujcie

[3] Akcja Demokracja: W ramach protestu billboardy z cytatami z Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego o KRS, Gazeta Prawna.pl, 21.03.2017; Lech kontra Jarosław. Billboardy z cytatami braci Kaczyńskich o KRS, polsatnews.pl, 22.03.2017; Tego Jarosław Kaczyński się nie spodziewał. Organizacja pozarządowa kłuje go w oczy plakatem ze słowami brata, NaTemat.pl, 22.03.2017; KRS to „instytucja postkomunistyczna”? Na billboardach przypomnieli Kaczyńskiemu słowa jego brata, wyborcza.pl, 22.03.2017; Billboardy z cytatami z braci Kaczyńskich zawisły przy budynku ministerstwa. Ich tematem KR, Wprost, 21.03.2017

[4] Antysmogowa kampania, TVP3 Wrocław, 23.10.2017