Możemy działać dzięki wciąż niewielkiej, a niezwykle oddanej grupie osób, które regularnie co miesiąc, nawet niewielką kwotą, dorzucają się do tego by Akcja Demokracja mogła działać. Są wśród nich osoby z dużych miast i wsi. W różnym wieku i o różnych doświadczeniach. Co jakiś czas zadajemy im pytanie – dlaczego właściwie to robią…

Wspieram AD, bo sama jestem w wieku, w którym jeszcze „chce mi się chcieć”, ale sama już nic nie mogę.😀Oprócz wspomagania finansowego z kolejnych emerytur.(13,14 też 😀) Widząc Wasze działania jestem pełna optymizmu, nadziei i uzbrojona w cierpliwość. Moc jest z nami. Pozdrawiam

– odezwała się Barbara z Wrocławia

Nie mam determinacji Babci Kasi, a dzięki Wam razem coś możemy osiągnąć lub chociaż wykrzyczeć! Dzięki Jej, dzięki Wam! 🙂 

– dał znać Adam z Warszawy.

Wspólnie wybrane cele, szybka akcja, zero hejtu, współpraca z europejskimi działaniami, bezpartyjna

– napisała Beata z Chotomowa

Dołączysz do nich, ustawiając regularną, comiesięczną wpłatę, byśmy mogły i mogli nieprzerwanie działać?
TAK, DORZUCĘ SIĘ REGULARNIE
NIE, ALE WPŁACĘ JEDNORAZOWO

Poniżej znajdziesz zestawienie najważniejszych działań Akcji w ostatnim miesiącu.

Czarnek na oucie!

Jeden z pomysłów na antyczarnkowe billboardy.
53 741 – tyle osób w ramach zainicjowanego przez Akcję Obywatelskiego Wotum Nieufności dla ministra Czarnka domaga się jego odejścia! (stan na początek lipca) A o naszym proteście coraz głośniej jest w mediach. I będzie coraz głośniej, bo w najbliższym tygodniu w Sejmie możliwe jest głosowanie nad jego odwołaniem, a jak wiemy, PiS straciło większość w Sejmie. 589 osób dorzuciło się też do planowanej przez Akcję akcji billboardowej, którą chcemy odeprzeć kampanię nienawiści, jaką funduje młodzieży minister edukacji. O tej akcji z pewnością jeszcze usłyszysz. A jeśli Czarnek odejdzie – to będzie nasze wspólne wielkie zwycięstwo!

Lidia Staroń nie przejęła urzędu RPO!

2 3291 e-maili wysłanych przez 7 161 osób przekonało senatorów i senatorki, by nie popierali Lidii Staroń – wrogiej prawom kobiet i osobom LGBT, niespełniającej również wymogów formalnych na Rzecznika Praw Obywatelskich. Ta teoretycznie niezależna senatorka, wstrzymująca się od głosu przy kolejnych etapach demontażu państwa prawa mogłaby na lata zabetonować urząd tak potrzebny nam – mieszkańcom i mieszkankom Polski, których prawa co i rusz narusza władza o autorytarnych zapędach. Najbliższe dni pokażą, czy nowym Rzecznikiem zostanie profesor Marcin Wiącek. Komukolwiek będzie trudno dorównać do poziomu jaki wyznaczył Adam Bodnar, ale trzymamy kciuki za to, aby Sejm i Senat zagwarantowali nam niezależnego od polityków Rzecznika!

Wygrana w Rzeszowie!

Kandydat demokratycznej opozycji, ale też sprawny samorządowiec, Konrad Fijołek wygrał wybory na Prezydenta Rzeszowa. Mieliśmy w tym nasz udział! W dwóch piątkowo-weekendowych wydaniach gazety lokalnej “Super Nowości” opublikowaliśmy całostronicowe ogłoszenia, zachęcające Rzeszowian i Rzeszowianki do udziału w wyborach oraz wskazujące, jak programy kandydatów mają się do naszych wartości. Potrzebną kwotę udało się uzbierać dzięki wpłacie ponad 160 osób. Dziesiątki tysięcy osób zobaczyło nasze ogłoszenia.

Legalna aborcja. Bez kompromisów!

Karolina Skowron, Dyrektorka zarządzająca Akcji Demokracji podczas konferencji prasowej ogłaszającej powstanie Komitetu ustawodawczego “Legalna aborcja. Bez kompromisów”.

6 maja zarejestrowany został Komitet Ustawodawczy “Legalna aborcja. Bez kompromisów”. Powołany został przez Akcję Demokrację, Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Aborcyjny Dream Team, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, Centrum Praw Kobiet, Partię Zieloni oraz posłanki Lewicy. Wkrótce będziemy aktywnie włączać się w działania na rzecz ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych. 
W całej Polsce pojawiają się też nasze naklejki ze słowami mocy do walki o prawo do aborcji. 
W dużych miastach i małych miejscowościach w całej Polsce aktywiści i aktywistki ruchu Akcji Demokracji rozkleili już 32 150 naklejek. A dzięki wpłatom od ponad 560 osób na ulice miast będą mogły trafiać kolejne!

Nie będzie interesów na martwej planecie – mówimy w Brukseli!

Ogłoszenie Akcji Demokracji i Declic (Rumunia) w POLITICO.

Polski Krajowy Plan Odbudowy przesłany przez rząd PiS do Brukseli, jest skonstruowany na uzależnieniu od paliw kopalnych i nie pozwala na osiągnięcie celów klimatycznych Unii Europejskiej. Działamy, aby to zmienić i uratować planetę przed katastrofą klimatyczną! Połączyliśmy siły z naszymi przyjaciółmi z Rumunii, będącymi w podobnej sytuacji. Dzięki zrzutce 94 osób wykupiliśmy ogłoszenie na stronach wpływowej europejskiej gazety – POLITICO. Ogłoszenie było wyświetlane przez tydzień na przełomie maja i czerwca. Ogłoszeniu towarzyszyła akcja na twitterze, aby  komisarki i komisarze zobaczyli stojących za tymi ogłoszeniami ludzi. Na koniec – początek czegoś nowego: mamy podcast Akcji!

Zespół Akcji wciąż się rozwija i szuka nowych sposobów działania, opowiadania o sprawach wymagających reakcji. Chcemy iść z duchem czasu, docierać do osób różnymi kanałami, być tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne i rozmawiać z osobami, które biorą sprawy w swoje ręce. Podcasty zyskują coraz większą popularność, więc Akcja postanowiła mieć swój! Na “pierwszy ogień” poszedł temat represji w Białorusi, w Cafe Akcja gościła niezłomna Jana Shostak. Wkrótce kolejne odcinki na: https://cafeakcja.buzzsprout.com/ 

To tylko część z wielu działań, jakie wspólnie zrobiliśmy i zrobiłyśmy w ostatnich tygodniach. Przed nami lato – czas trudny dla organizacji takich jak nasza. Ze względu na wyjazdy i tzw. “sezon ogórkowy” nieco trudniej działać. Osoby na wakacyjnych wyjazdach mają mniejsze możliwości udziału w akcjach. A przecież musimy być w ciągłej gotowości. Na przykład na wypadek, gdyby tzw. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej postanowił wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Dlatego tak ważne są dla Akcji nawet niewielkie, a regularne wpłaty, byśmy mogli reagować na bieżąco.
DORZUCĘ SIĘ REGULARNIE
WPŁACĘ JEDNORAZOWO