W czasie, gdy trwa kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej i wojna w Ukrainie, czołowi politycy sięgają po temat migracji. O tym, jak wygląda sytuacja, jak mówić i nie mówić na ten temat, o co pytać polityków i polityczki. Rozmowy z Anną Tomaszewską, kampanierką Akcji Demokracji zajmującą się prawami człowieka, oraz Kaliną Czwarnóg, członkinią Zarządu Fundacji Ocalenie (ocalenie.org.pl) przeprowadził Piotr Cykowski.

W podcaście Anna opisuje sytuację na granicy oraz odpowiada na pytania, jakie często padają przy podejmowaniu działań na rzecz osób których aktywistki i aktywistów ratują w przygranicznych lasach. Kalina odpowiadają na pytania, jakie zadały osoby obserwujące nasz podcast w mediach społecznościowych. Padają też znaczące słowa, że “brak polityki migracyjnej to też jakaś polityka”, a jej konsekwencją jest przyzwolenie na segregację, rasizm, umacnianie podziałów.

Zapraszamy do wysłuchania na Spotify, ApplePodcast, YouTube i innych aplikacjach do słuchania podcastów. Jeśli podoba Ci się, co robimy, zasubskrybuj nasz podcast w aplikacji, z której korzystasz, zostaw opinię, 5 gwiazdek, skomentuj odcinek w Spotify i udostępnij znajomym – tak inne osoby dowiadują się o podcastach.


#uchodźcy #migranci #granica #rasizm #kampania #wybory