Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu! Z Anną Piętą z inicjatywy Wschód, aktywistką społeczną, klimatyczną, absolwentką m.in. Szkoły Liderek i Liderów Politycznych oraz programu “Dziewczyny do polityki”, Piotr Cykowski rozmawia o tym, kogo i dlaczego brakuje w polskiej polityce i dlaczego, oraz jak to zmienić.

“To jest nasza wspólna przestrzeń, ja nie wiem, jak można dalej funkcjonować w kraju, w którym tylko 28% kobiet jest u władzy [w Sejmie], jednocześnie jest ich w społeczeństwie dwa razy więcej. A polityczne jest absolutnie wszystko. Dzisiaj polityczne jest powietrze, jest woda, mamy przykład rzek, walki o zieloną transformację, tego jak dalej pcha się gaz i węgiel, nasze choroby, nasze alergie, to są polityczne rzeczy. Musimy tam wpuścić ludzi, którzy będą myśleć zupełnie inaczej” – mówi Anna Cafe Akcja.

Anna Pięta – autorka podcastu MUDA Talks. Była odpowiedzialna za otwarcie pierwszych butików cyrkularnych (Ubrania do Oddania) i projekt odnawiania odzieży dla największej polskiej sportowej marki. Odpowiadała również za strategię zrównoważenia marki NAGO. Jest absolwentką poznańskiej ASP, Milano Fashion Institute/ Bocconi oraz 30. Szkoły Liderów i Liderek Politycznych i pierwszej edycji programu „Dziewczyny do polityki”. Od czasu Tedexa w 2019 roku namawia również do ograniczania konsumpcji i ostrzega przed greenwashingiem, a magazyn noizz w rankingu 100 osób, które zmieniają Polskę.

Podcastu Cafe Akcja możesz słuchać na wszystkich platformach podcastowych, m.in
Spotify, ApplePodcast, YouTube. Jeśli podoba Ci się, co robimy, zasubskrybuj nasz podcast w aplikacji, z której korzystasz, zostaw opinię, 5 gwiazdek i udostępnij znajomym – tak inne osoby dowiadują się o podcastach.

#podcast #CafeAkcja #wybory2023 #Wybo23 #DziewczynyDoPolityki #Wschód