W ostatni weekend września w Zegrzu pod Warszawą odbyło się pierwsze w tak szerokim gronie spotkanie osób zajmujących się aktywizmem wraz z osobami z zespołu Akcji Demokracji.

Było ogólnopolsko – przyjechały działające m.in. w Gdańsku, Izabeli, Krakowie, Michałowie, Siedlcach, Starachowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu. Było też wielotematycznie. Rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy o działaniach na rzecz praw osób LGBT+, Wolnej Szkoły, nadchodzących wyborów czy katastrofie klimatycznej.

W trakcie spotkania zaplanowana została m.in ogolnopolska kampania “Kartka dla Czarnka”, która następnie odbyła się w Dniu Nauczyciela pod kuratoriami w całej Polsce.

Okazało się, że czas na tworzenie barwnych transparentów sprzyja też pogłębionym dyskusjom oraz dobrej zabawie. Towarzyszył nam mocno temat dostępności aktywizmu dla osób z niepełnosprawnościami, wywołany m.in. zaburzającym zachowaniem goszczącego nas hotelu, co wywołało dyskusję na temat tego często niedostrzeganego wyzwania oraz natychmiastową reakcję osób uczestniczących i organizatorów.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Icelan Liechtenstein Norway Active citizens fund