Z ekspertami rozmawiamy o źródłach poparcia, fenomen “partii z Tik-Toka”, oraz to czy – i jak możemy wpływać na słupki notowań skrajnej prawicy.

Kontynuujemy temat zagrożenia jakim jest wizja narodowo-katolicko-prorosyjskiej Polski według Grzegorza Brauna czy skrajnie szowinistycznej według Korwina-Mikkego, Piotr Cykowski rozmawia z:

  • Dominikiem Puchałą, kampanierem Akcji zajmującym się skrajną prawicą i prawami osób LGBT+ oraz
  • Kastorem Kużelewskim, pracownikiem działu politycznego Polityki Insight.

Oburzające słowa jednego z działaczy Konfederacji, Sebastiana Pitonia przytacza m.in. Wprost: “Pitoń mówi o „prawie do zabijania” dla głowy rodziny. Ale jak sam przyznaje, nie ma na myśli płodów, tylko narodzone dzieci, a nawet dorosłych członków rodziny.” Lider Góralskiego Veta: Głowa rodziny powinna mieć prawo do zabijania jej członków, łącznie z żoną, Wprost, 9 marca 2021.

Zapraszamy do wysłuchania w kanałach Akcji Demokracji na Spotify, ApplePodcast, YouTube i innych aplikacjach do słuchania podcastów. Jeśli podoba Ci się, co robimy, zasubskrybuj nasz podcast w aplikacji, z której korzystasz, zostaw opinię, 5 gwiazdek, skomentuj odcinek w Spotify i udostępnij znajomym – tak inne osoby dowiadują się o podcastach.

#podcast #CafeAkcja #Wybory #Wybo23 #Konfederacja #Mentzen