Podporządkowanie dyrektorów szkół, dyktatura fanatycznych kuratorów, praktycznie obowiązkowa religia (dla której alternatywą będzie pseudo-etyka wykładana przez absolwentów  uczelni Rydzyka). Do tego “ugruntowywanie cnót niewieścich”, atakowanie osób LGBT+ i narodowokatolicka ideologia. Celem reform Czarnka nie jest rozwój i zdobywanie przez uczniów i uczennice wiedzy, ale wychowanie młodego pisowskiego elektoratu. Nie możemy się na to zgodzić! Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, gdy uwaga mediów będzie skupiona na edukacji, to najlepszy moment na wyrażenie sprzeciwu. Mamy pomysł, co można zrobić.

1 września wybierz się przed szkołę, zabierz ze sobą plakat i kredę, by zaprotestować. Zrób zdjęcie sobie z plakatem lub hasłem napisanym na chodniku. Możesz wydrukować przygotowany przez Akcję plakat (do pobrania, gdy klikniesz zgłoszenie do akcji) lub stworzyć własny transparent z hasłem #CzarnekOut #WolnaSzkoła. Pokażmy, że w całej Polsce są nas tysiące – osób domagających się odwołania Czarnka i jego szkodliwych reform – obywatelskie wotum nieufności trwa!

Kliknij poniżej, aby dać znać, gdzie zaprotestujesz 1 września i znaleźć się na ogólnopolskiej mapie protestu!

SPRZECIWIAM SIĘ CZARKOWI 1 WRZEŚNIA!
Widoczny opór, jaki aktywistki i aktywiści postawią Czarnkowi przed drzwiami szkół, jest jednym z wielu działań, jakie ruch Akcji Demokracji podejmuje w tej sprawie. Należymy też do szerokiej koalicji organizacji społecznych przerażonych rządami Czarnka. Akcja z 1 września to szansa na pokazanie ogólnopolskiej skali sprzeciwu, jaki trwa w rodzicach, opiekunach, uczniach i uczennicach czy osób pracujących w szkołach. 

Naszą siłą jest to, że jest nas naprawdę dużo i potrzeba niewiele z Twojej strony, by akcja odniosła sukces. Wystarczy, że pójdziesz pod szkołę razem z osobą, która zrobi Ci zdjęcie. Prześlij zdjęcia na wskazany później adres mailowy (będziemy w tej sprawie jeszcze pisać!) lub umieści je na wspólnym wydarzeniu na Facebooku. My w zespole Akcji zrobimy wszystko, by Twoje zaangażowanie, przekuć na uwagę mediów i wzmocnić głos płynący z wielu miejscowości: Czarnek Out – mamy dość!

Daj znać jak najszybciej, że dołączasz do tego działania. Powrót do szkoły Czarnka już tuż tuż… 

ZGŁASZAM SIĘ DO DZIAŁANIA 1 WRZEŚNIA!

Jeśli nie chodzisz do szkoły, nie masz dzieci (lub wnuków) w wieku szkolnym, a wkurza Cię ideologiczna szkoła, oczywiście też dołącz do akcji pod najbliższą szkołą. Daj znać, gdzie będziesz stawiać opór Czarnkowi!