Każde z nas idąc na #Wybo23 stara się oddać głos na osobę, która będzie reprezentować nasze interesy w odpowiedzialny i zgodny z naszymi wartościami sposób . Dlatego jak zespół Akcji Demokracji zorganizowaliśmy debatę na bezsprzecznie kluczowy temat, dotyczący każdej osoby mieszkającej w Polsce; czyli Prawa Człowieka.

W naszym kraju od lat obserwujemy poważny regres praw człowieka – tragiczny w skutkach zakaz aborcji, zatrważająca sytuacja w polskim szkolnictwie i ochronie zdrowia, czy kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Pogorszyła się też sytuacja osób LGBTQIA+, osób z niepełnosprawnościami i osób uchodźczych. Chcemy zmian, a od osób proszących nas o ogromne zaufanie, jakim jest oddanie na nie głosu, oczekujemy pomysłów na realne rozwiązania. Przygotowaliśmy przestrzeń, gdzie będą nam mogli o nich opowiedzieć.

Debatować będą:

  • Agata Diduszko-Zyglewska: nr 3 na Warszawskiej liście Lewicy do Sejmu, stołeczna radna i dziennikarka
  • Aleksandra Gajewska: od 2019 posłanka na Sejm z ramienia Koalicji Obywatelskiej, w tym roku startuje z 3 miejsca w stołecznym okręgu
  • Anna Radwan-Röhrenschef nr 3 na liście komitetu Trzecia Droga, działaczka pro-europejska

Wydarzenie poprowadzi Karolina Skowron-Baka, aktywistka prozwierzęca, feministyczna, prawno-człowiecza, prezeska Akcji Demokracji. Debata odbędzie się w czwartek 21.09 o godzinie 18:00 w Marzycielach i Rzemieślnikach (Dom Braci Jabłkowskich, Bracka 25) w Warszawie. Po debacie będzie możliwość zadania pytań kandydatkom. Do zobaczenia!

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/2QtpaxkhJ