9 grudnia po godzinie 16.00 pod Sądem Rejonowym w Olsztynie aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji doręczyli sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi list – gest solidarności ponad 12 tysięcy osób.

Jak podczas wydarzenia powiedział Jakub Kocjan z Akcji Demokracji: To nie tylko gest wsparcia i solidarności dla człowieka niezwykłej odwagi; to też apel do wszystkich sędziów, by wzorem sędziego Juszczyszyna stosowali się do wyroku TSUE i Sądu Najwyższego”.

Grupa aktywistów zgromadzona przed Sądem trzymała tabliczki z napisami „Murem za Juszczyszynem”. Autorka apelu na portalu naszademokracja.pl, Joanna, odczytała list solidarności, podkreślając, że „Chcemy, by całe środowisko niezależnych od politycznych rozkazów sędziów miało świadomość, że jako społeczeństwo obywatelskie stoimy murem za członkami wymiaru sprawiedliwości, dla których nie pieniądze i możliwość szybkiej kariery a prawo i przyzwoitość urzędu, który reprezentują, są kwestią nadrzędną”.

Następnie sędziemu Juszczyszynowi została przekazana pamiątkowa księga z podziękowaniami i treścią listu solidarności oraz 12 tysiącami podpisów.. W krótkim przemówieniu podziękował on za wsparcie obywatelskie i powiedział, że [Z].

Na zakończenie aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji zrobili sobie wspólne zdjęcie z sędzią Juszczyszynem oraz wielkim banerem „Solidarnie z sędziami”. Akcja wsparcia represjonowanych sędziów będzie kontynuowana na portalu naszademokracja.pl, prowadzonym przez Akcję Demokrację, gdzie możliwe jest prowadzenie własnych kampanii.

Treść listu: https://naszademokracja.pl/p/MuremZaJuszczyszynem