Aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji przynieśli dziś pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów kilkaset osobistych listów do Mateusza Morawieckiego. Ubrani byli w stroje Mikołajów. W ten sposób wysłali do premiera jasny sygnał: najlepszy prezent, jaki możemy dostać na zbliżające się święta, to poparcie przez niego europejskiego celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050.

Akcja odbyła się tuż przed szczytem Rady Europejskiej, która będzie odbywać się 12-13 grudnia, gdzie będzie dyskutowana kwestia europejskiej polityki klimatycznej.

– Jesteśmy tutaj, aby tuż przed wyjazdem na to ważne spotkanie, do premiera dotarły bezpośrednie i osobiste listy pisane przez ludzi. Znajdują się w nich słowa apelujące o troskę o przyszłe pokolenia. Wierzymy, że wpłyną one na decyzję premiera. Chcemy wesprzeć go w podjęciu dobrej decyzji – powiedziała Krystyna Chojnacka, aktywistka Akcji Demokracji.

– Przyszliśmy tu dzisiaj jako Mikołaje. Chcemy w ten sposób dać jasny sygnał, że najlepszy prezent, jaki możemy dostać na zbliżające się święta to nadzieja na powstrzymanie katastrofy klimatycznej. Da ją nam wspólna i ambitna europejska polityka klimatyczna. Nie będzie jej, jeżeli w najbliższych dniach premier Morawiecki podtrzyma swoje weto z czerwca, wobec celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 – powiedział Piotr Antoniewicz z Akcji Demokracji.

Przed doręczeniem kilkuset listów do premiera Morawieckiego odbyła się akcja uliczna. Przed Rotundą grupa Mikołajów zapraszała Warszawiaków i Warszawianki do podpisania się pod listem do premiera Morawieckiego. Jego treść została wzięta z jednego z listów aktywistki Akcji Demokracji. Napisała ona: „Katastrofa klimatyczna spowoduje niewyobrażalną w skutkach degradację środowiska. Uważam, że obowiązkiem rządu, na czele z Panem, jest zrobienie wszystkiego, aby obecne i przyszłe pokolenia mogły żyć normalnie, aby nie musiały walczyć o podstawowe warunki do życia. Ciąży na Panu olbrzymia odpowiedzialność za obecne i przyszłe pokolenie Polaków, jak i innych narodów. Proszę nas nie zawieść” – czytamy w odezwie do szefa rządu.

W ciągu trwania wydarzenia podpisało go kilkadziesiąt osób. Również i on został dostarczony premierowi Morawieckiemu.

 

View this post on Instagram

 

Aktywiści i aktywistki Akcji przynieśli dziś pod KPRM kilkaset osobistych listów do Mateusza Morawieckiego. Ubrani byli w stroje Mikołajów. W ten sposób wysłali do premiera jasny sygnał: najlepszy prezent, jaki możemy dostać na zbliżające się święta, to poparcie przez niego europejskiego celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050. Akcja odbyła się tuż przed szczytem Rady Europejskiej, która będzie odbywać się 12-13 grudnia, gdzie będzie dyskutowana kwestia europejskiej polityki klimatycznej. – Jesteśmy tutaj, aby tuż przed wyjazdem na to ważne spotkanie, do premiera dotarły bezpośrednie i osobiste listy pisane przez ludzi. Znajdują się w nich słowa apelujące o troskę o przyszłe pokolenia. Wierzymy, że wpłyną one na decyzję premiera. Chcemy wesprzeć go w podjęciu dobrej decyzji – powiedziała Krystyna Chojnacka, aktywistka Akcji Demokracji. – Przyszliśmy tu dzisiaj jako Mikołaje. Chcemy w ten sposób dać jasny sygnał, że najlepszy prezent, jaki możemy dostać na zbliżające się święta to nadzieja na powstrzymanie katastrofy klimatycznej. Da ją nam wspólna i ambitna europejska polityka klimatyczna. Nie będzie jej, jeżeli w najbliższych dniach premier Morawiecki podtrzyma swoje weto z czerwca, wobec celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 – powiedział Piotr Antoniewicz z Akcji Demokracji. Przed doręczeniem kilkuset listów do premiera Morawieckiego odbyła się akcja uliczna. Przed Rotundą grupa Mikołajów zapraszała Warszawiaków i Warszawianki do podpisania się pod listem do premiera Morawieckiego. Jego treść została wzięta z jednego z listów aktywistki Akcji Demokracji. Napisała ona: „Katastrofa klimatyczna spowoduje niewyobrażalną w skutkach degradację środowiska. Uważam, że obowiązkiem rządu, na czele z Panem, jest zrobienie wszystkiego, aby obecne i przyszłe pokolenia mogły żyć normalnie, aby nie musiały walczyć o podstawowe warunki do życia. Ciąży na Panu olbrzymia odpowiedzialność za obecne i przyszłe pokolenie Polaków, jak i innych narodów. Proszę nas nie zawieść” – czytamy w odezwie do szefa rządu. #climatechnage #climateaction #listydom #swieta #christmas ##neutralnośćklimatyczna #morawiecki fot. @kuba.szafranski

A post shared by Akcja Demokracja (@akcjademokracja) on