Wygraliśmy, naprawdę! Wbrew logice politycznej, wbrew sygnałom z Kancelarii, nie poddaliśmy się i do ostatniego dnia walczyliśmy o zawetowanie Lex Czarnek 2.0. Udało się! Andrzej Duda zawetował dzisiaj szkodliwy projekt. Dziękuję za wspólne działanie i gratuluję!

Presja ma sens! Lex Czarnek 2.0 trafiło do śmieci, organizacje społeczne nadal będą mogły prowadzić fajne zajęcia w szkołach w całej Polsce. Obroniliśmy prawo rodziców do wychowywania własnych dzieci przed dyktaturą kuratorów!

Nie jestem w stanie zliczyć demonstracji, które zorganizowaliśmy w tej sprawie. Pamiętam, że na jednej z nich było gorąco, był koniec czerwca i staliśmy pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Na innej, pod Sejmem było strasznie zimno, to był styczeń wkrótce przed inwazją na Ukrainę. A ostatnio widzieliśmy się, pod Pałacem Prezydenckim, i znów było zimno, ale minął już rok od poprzedniego mrozu.

Tylko w zeszłym tygodniu dwa razy w TVN24 na żywo opowiadałem o tym projekcie. Koalicja Wolna Szkoła przeprowadziła konsultacje wśród Rad Rodziców reprezentatywne dla 40 tys. rodziców, z których raport trafił do Kancelarii Prezydenta. A to tylko kilka z dziesiątek działań na rzecz tego WETA!

Najważniejsze jednak, że jesteśmy razem. Zawsze, gdy cokolwiek mówię na demonstracji czy w mediach, rozmawiam z politykami lub urzędnikami, czuję wsparcie setek tysięcy osób, które tworzą Akcję. Podpisują apele, dorzucają się do naszych działań, biorą udział w demonstracjach. Z całego serca Ci dziękuję.

Gratulacje i dziękuję!

Jakub Kocjan z zespołu Akcji Demokracji