Gościnią kolejnego odcinka podcastu Cafe Akcja jest Joanna Erbel – socjolożka, ekspertka do spraw mieszkaniowych. Dyrektorka ds. protopii CoopTech Hub, członkini Zarządu PLZ Spółdzielni. Członkini Rady Fundacji Rynku Najmu. Autorka książek Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej (2020) oraz Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze (Wyd. Wysoki Zamek, 2022). Współpracowniczka Fundacji A/typowi, działającej na rzecz neuroróżnorodności.

W rozmowie, którą przeprowadził Piotr Cykowski, poruszamy tematy takie jak różne wizje przyszłości, w tym czemu warto przyglądać się zjawisku, jakim jest solarpunk, i jak o nich opowiadać, to czym jest protopia, gdzie szukać nadziei, oraz jaką wartość dla działań na rzecz zmiany społecznej ma neuroróżnorodność.

Podcastu wysłuchasz na naszej stronie, we wszystkich aplikacjach podcastowych m.in. Spotify i na YouTube.

Ten odcinek podcastu powstał w ramach projektu Wzmocnienie potencjału aktywistek / aktywistów / osób aktywistycznych poprzez naukę kampaniowania online. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.