Aktualna lista na https://akcjademokracja.pl/wybory

Aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji organizują spotkania przed wyborami samorządowymi w całej Polsce. Ich celem jest wypracowanie lokalnych postulatów, których mieszkańcy i mieszkanki poszczególnych miast będzie domagać się od osób kandydujących w wyborach samorządowych.

„Tworzymy wyjątkową okazję, aby podczas spotkania, wraz z innymi zaangażowanymi mieszkańcami i mieszkankami Twojego miasta, przedyskutować i stworzyć postulaty, których realizacji będziemy później domagać się od lokalnych kandydatów i kandydatek do rady miasta i na stanowisko prezydenta miasta.” – czytamy w zaproszeniu rozesłanym do mieszkanek i mieszkańców dziesięciu miejscowości.

W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania w następujących miejscach:

– w Poznaniu, w środę, 12 września w godz. 17:30 – 20:30, ul. Św. Marcin 40 (wjazd ul. Ratajczaka 31),

– we Wrocławiu, w czwartek, 13 września, w godz. 17:30 – 20:30, Władysława Łokietka 5,

– w Bielsko-Białej, w sobotę, 15 września w godz. 12:00-15:00, „Kawiarnia „Środek” ul 1 Maja 1,

– w Katowicach, w niedzielę, 16 września, w godz. 17:00 – 20:00, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Francuska 12, 40-015 Katowice

W kolejnym tygodniu podobne spotkania odbędą się m. in. w Szczecinie, Lubinie, Bydgoszczy, Białymstoku, Ostródzie.

Akcja Demokracja przy udziale tysięcy aktywistek i aktywistek w całej Polsce pracuje nad szczegółowym zbiorem postulatów dla samorządów. Został on oparty na wartościach, na rzecz których działa ten ruch społeczny: prawach człowieka, sprawiedliwości społecznej, państwie prawa i ochronie środowiska. Zostanie on przedstawiony już wkrótce.

Kontakt w sprawie:

kontakt@akcjademokracja.pl

+48 (22) 252 81 44.