11 marca 2021 Parlament Europejski (PE) przyjął rezolucję ogłaszającą całą Unię Europejską Strefą wolności dla osób LGBT+. Mieszkanki i mieszkańcy wszystkich krajów UE poprzez swoich przedstawicieli i przedstawicielki wysłali nam jasny sygnał, że stoją po stronie osób LGBT+, a przeciwstawienie się dyskryminacji jest naszym wspólnym, ważnym zadaniem. Że w żadnym europejskim kraju nie ma zgody na kampanię nienawiści i wykluczenia. 

Wykorzystując ten impuls solidarności, który płynie do nas od ludzi z innych krajów Europy ruch Akcji Demokracji przekuwa rezolucję PE w realny wpływ na nasze otoczenie. W czasie, gdy w Polsce codziennie najważniejsze osoby w państwie pozwalają sobie na szczucie i poniżanie, kiedy nasze ulice zaśmiecane są graffiti i naklejkami niosącymi nienawistny przekaz, kiedy nie możemy liczyć na rządzących, którzy mają realny, groźny wpływ na przepisy prawa i edukację, włączamy się we współtworzenie europejskiej strefy wolności dla osób LGBT+. Wspólnie udowadniamy że osoby LGBT+ są tutaj u siebie. Nie ma tu miejsca na strefy wykluczające kogokolwiek ze wspólnoty za to, kogo kochają.

Ponad tysiąc aktywistek i aktywistów Akcji Demokracji, w 400 różnych miejscowościach w Polsce, rozdało i rozkleiło naklejki na znak solidarności z osobami LGBT+. W ten sposób wspólnie przekuliśmy i przekułyśmy rezolucję PE, ogłaszającą całą Europę strefą wolności LGBT+, w rzeczywiste działania! Zobacz na zdjęciach efekty naszego działania: