Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Często podczas różnych spotkań, demonstracji czy innych działań spotykamy się z takim oto zdaniem: “Jak fajnie zobaczyć osobę, która wysyła do mnie maile z Akcji Demokracji” . Jest nam często żal, że mamy tak niewiele okazji, by spotykać na żywo osoby zaangażowane we wspólne działania. W zespole Akcji chcemy to zmieniać!

Dlatego już w czwartek 27 stycznia o godzinie 17.30 organizujemy “dzień otwarty” online. To świetna możliwość spotkania nas, osób z zespołu Akcji, dla wszystkich osób ciekawych tego, co będzie się działo w Akcji. W spotkaniu wezmą udział osoby odpowiedzialne w naszym ruchu za kluczowe działania: kampanie, szkolenia czy wspieranie kampanii prowadzonych na stronie Nasza Demokracja.

Opowiemy też ekscytującym nas działaniu, do którego już wkrótce zaprosimy aktywistki i aktywistów – tegorocznej edycji Akademii Kampaniowania. Podczas spotkania ogłosimy początek rekrutacji i opowiemy o świetnych możliwościach uzyskania wsparcia w realizacji Twojego pomysłu na kampanię.

W pierwszej części spotkania (17:30 – 18:30) opowiemy o planowanych działaniach. Druga część (18:30-19:00) to przestrzeń na spotkania w mniejszych grupach i rozmowy z osobami z zespołu Akcji o Akademii i o tym, jak wspieramy oddolne działania zaangażowanych osób.

Aby wszystko sprawnie zorganizować, potrzebujemy wiedzieć, czy dołączysz do spotkania. Daj znać w krótkiej ankiecie, czy będziesz. Znajdziesz tam też dodatkowe informacje o „dniu otwartym” oraz możesz zadać pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania.

ZGŁOŚ SIĘ!

Oddajmy głos uczestniczkom i uczestnikom poprzedniej Akademii:

”Przede wszystkim to świetna okazja do sieciowania się z innymi osobami aktywistycznymi. Dwa, okazja do uporządkowania wiedzy i wymiany doświadczeń, źródło inspiracji”

– tak o zeszłorocznej Akademii Akcji napisała uczestniczka, Dominika Kasprowicz, aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

“Akademia to wyjątkowa szansa na poznanie wspaniałych osób aktywistycznych z całej Polski. Podczas Programu wymieniamy się doświadczeniami, radami, dobrymi praktykami. Wzajemnie się wspieramy i budujemy solidarne, progresywne społeczeństwo obywatelskie. To wyjątkowa szansa na zainspirowanie się, doładowanie aktywistycznych baterii i poczucie, że jesteśmy wielką aktywistyczną rodziną <3 Gorąco polecam!”

– napisał Krzysztof Skwara, założyciel Zorientowanego Krakowa.

Krzysztof wspólnie z poznanymi podczas Akademii Angeliką i Pauliną poprowadził wspieraną przez Akcję kampanię przeciwko małopolskiej uchwale uderzającej w osoby LGBT+. Bądź jak Dominika, Krzysztof, Angelika i Paulina – przyjdź na „dni otwarte” Akcji Demokracji online, dowiedz się więcej, jak możemy wesprzeć cię w działaniu, aby uczynić Polskę miejscem bardziej znośnym do życia. Zapisz się już dziś, aby wziąć udział!

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału aktywistek/aktywistów poprzez naukę kampaniowania online” . Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Icelan Liechtenstein Norway Active citizens fund