Razem z naszymi przyjaciółmi i przyjaciółkami z Komitetu Obrony Demokracji i Nowej Generacji zainaugurowaliśmy ostatnio na Placu Zamkowym akcję “Wybory bez picu”!

Jak mówiłem na konferencji: “To nie jest projekt jakich wiele, bo jest to projekt, który zdecyduje o tym, czy będziemy mogli liczyć na uczciwe wybory. Wydarzenia ostatnich tygodni, miesięcy, ostatnie wybory w Turcji i na Węgrzech pokazują, że nawet przy dużej społecznej mobilizacji, jeżeli nie ma demokracji, nie ma praworządności, jeżeli każdy głos nie zostanie w pełni policzony, to wola społeczna może nie zostać odzwierciedlona”[1].

Dlatego tak ważne jest, by tym razem ten nasz udział – każdego i każdej z nas – w procesie demokratycznym, święcie demokracji, nie ograniczył się tylko do tego, żeby pokazać dowód i za zasłoną wybrać swojego kandydata czy kandydatkę. Musimy zmobilizować się tak, jak nigdy wcześniej. Wszystkie komisje wyborcze w Polsce powinny być kontrolowane, żeby nie pozwolić tych wyborów przekręcić. Nie pozwolimy, żeby ktokolwiek ukradł nam, obywatelom i obywatelkom, wybory.

I Ty możesz dołączyć do Obywatelskiej Kontroli Wyborów, zgłaszając się na społecznego obserwatora lub obserwatorkę. Potrzebujemy ich aż 50 tysięcy, ale razem damy radę!

ZGŁOŚ SIĘ DO OKW

Jakub Kocjan
Akcja Demokracja