W najbliższy czwartek (25.06.2020 r.) o godz. 11:30 przedstawiciele ruchu Akcji Demokracji pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 48/50 wystawią świadectwo kończącej się kadencji Andrzeja Dudę. Będzie to część działań ruchu Akcji Demokracji w związku z upływającą kadencją Andrzeja Dudy i zaplanowanym na 28.06.2020 r. głosowaniem.

Podczas konferencji prasowej zostanie zaprezentowane świadectwo na wzór świadectwa szkolnego. Andrzej Duda zostanie oceniony w sześciu obszarach: zachowania, aktywności, sprawiedliwości społecznej, praw człowieka, ochrony klimatu i środowiska a także demokracji i państwa prawa.  W ocenie upływającej kadencji wzięło udział 2938 aktywistek i aktywistów Akcji Demokracji (na godzinę 15:00, 24.06.2020 r.). Obszary oceny wyznaczają progresywne wartości, którymi kieruje się ruch Akcji. 

Ocena sięga do działań, zaniechań i wypowiedzi Andrzeja Dudy z całej pięcioletniej kadencji. To ma na celu bardziej szczegółową analizę historii tej kadencji i służy refleksji nad wpływem Andrzeja Dudy na stan naszego państwa.

Oceny na świadectwie zostaną wystawione i wpisane podczas konferencji.

Osoby przybywające na konferencję prosimy o zachowanie względów bezpieczeństwa epidemicznego: posiadanie założonej maseczki ochronnej i zachowanie odstępu 2 metrów od innych osób w trakcie konferencji.

Kontakt w sprawie:

Bogumił Kolmasiak bogumil.kolmasiak@akcjademokracja.pl

Konferencja prasowa: czwartek, 25.06.2020, 11:30; przed Pałacem Prezydenckim, ul. Krakowskie Przedmieście 48/50.