Transparenty-dłonie zostały w całości sfinansowane przez aktywistów i aktywistki Akcji Demokracji, którzy od kwietnia 2016 roku działają przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej.

O dobrą kondycję uczestniczek i uczestników protestu dbali mężczyźni skupieni w grupie Radykalne Koguty Domowe. Przy wsparciu Akcji Demokracji przygotowali 2 tys. kanapek i herbatę, którą rozdawali demonstrantkom i demonstrantom, którzy dotarli pod siedzibę PiS.

Nieludzka nowelizacja ustawy antyaborcyjnej przeszła przez Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która w skandalicznym trybie przegłosowała pozytywną rekomendację do projektu. Do głosu nie dopuszczono m.in. przedstawicielek organizacji pozarządowych i posłanek opozycji. Na kolejnych posiedzeniach Sejmu projekt będzie rozpatrywany na Komisji Polityki Społecznej, później najprawdopodobniej trafi pod głosowanie posłów i posłanek.

„Protestujemy ponieważ mamy w naszych umysłach i sercach wizję Polski, w której kobiety obdarza się szacunkiem i godnością. Wierzę, że wspólnymi siłami doprowadzimy do takiej sytuacji, że rządzący w całości wycofają się z pomysłów zagrażających życiu i szczęściu kobiet.” – mówi Weronika Paszewska.

Już ponad 170 tys. osób podpisało na stronie www.akcjademokracja.pl/aborcja apel przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, w tym 90 tys. w ciągu ostatnich kilku dni.

Zdjęcia do wykorzystania wykonane na zlecenie Akcji Demokracji do wykorzystania na licencji CC BY-SA 3.0. Prosimy o podpisywanie autorów.

Autor: Jakub Szafrański → pobierz tutaj: https://wyslij.akcjademokracja.pl/f.php?h=0LmCt6zu

Autor: Radosław Jarkiewicz → pobierz tutaj: https://wyslij.akcjademokracja.pl/f.php?h=0l7b_No8