Mamy dopiero maj, a kampania wyborcza w Polsce już osiągnęła poziom dna. Prawo i Sprawiedliwość ręka w rękę z Andrzejem Dudą przyjęło ustawę tylko po to, by wykluczyć opozycję i jednego z jej liderów, Donalda Tuska, z wyborów [1]. Nie zdążył minąć dzień, a już poseł Konfederacji, Grzegorz Braun zakłócił wykład prof. Grabowskiego, badacza Zagłady, każąc mu wynosić się z Polski [2]. A po kilku godzinach PiS zszargał pamięć ofiar Holocaustu w haniebny sposób wykorzystując nawiązanie do obozów koncentracyjnych w spocie atakującym nasz wspólny marsz [3]. Coś niebywałego!

W czasach, gdy siły mroku nie szanują żadnych świętości, my, jako ruch musimy mocno stać po stronie naszych wartości. Wykorzystywać kluczowe momenty do pokazania naszej determinacji i solidarności. Dziś już widzimy jasno, że Polska nie może sobie pozwolić na kolejne lata niszczenia praworządności, atakowania mniejszości i demontażu demokracji.

Dlatego 4 czerwca chodźmy razem! Ponad podziałami. Pokażmy, że idziemy na wybory i tak, jak w 1989 wykorzystamy ten historyczny moment do odnowy Rzeczypospolitej. Nie dla jednej czy drugiej partii, ale dla nas: obywatelek i obywateli, którzy mają głos i którzy są prawdziwym suwerenem.

Weźmy ze sobą nasz gniew i nadzieję. Nasze marzenia i plany. Naszą solidarność!

Akcja Demokracja przygotowuje setki transparentów, tysiące ulotek, wielkie transparenty i wystąpienie naszej dyrektorki, Karoliny Skowron-Baki, które, mamy nadzieję, będzie pamiętane przez długi czas. W organizację marszu angażują się aktywiści i aktywistki zrzeszone w społecznych sztabach wyborczych – to dzięki nim nasz ruch będzie dużą, kolorową i widoczną częścią Marszu.

Spotkajmy się 4 czerwca o 11:30 na ulicy Agrykola 1 w Warszawie, tuż obok lodziarni. Osoby w koszulkach Akcji Demokracji będą czekać z transparentami i wielkim banerem Akcji. Chcemy wiedzieć, ile materiałów przygotować, więc potwierdź nam że będziesz z nami.

Jeśli nie możesz być na marszu, dorzuć się do materiałów.

4 czerwca może być przełomowym wydarzeniem, które nie tylko doprowadzi do zmiany, której tak pragniemy, ale również skieruje debatę na właściwe tematy. Bo to o czym chcemy rozmawiać to wizja Polski po wyborach, Polski naszych marzeń.

Przykładowo wpłacając 10 złotych finansujesz transparenty dla 5 osób. A jak wiemy, będą tam nas setki tysięcy i dobrze, by każda zainteresowana osoba, mogła pokazać jakiej chce Polski!

Do zobaczenia!

Bogumił Kolmasiak z zespołu Akcji Demokracji