#1maja to wyjątkowy dzień. To rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej, ale też Międzynarodowe Święto Pracy. Dołączamy do związków zawodowych i ludzi pracy, a także Lewicy, by upomnieć się o europejskie standardy pracy i płacy. Idziemy przeciwko łamaniu praw pracowniczych, za godną pracą i godnym życiem.

Dziś, gdy w dobie inflacji, wiele osób ledwo wiąże koniec z końcem, szczególnie ważne jest by upomnieć się o zarobki, które pozwalają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. O umowy o pracę dla tych, których się ich pozbawia. O solidarność pracowników bez względu na narodowość i pochodzenie.

Na szacunku do ludzi pracy pracy Europa po II wojnie światowej zbudowała swój dobrobyt. I choć świat pracy wygląda dziś zupełnie inaczej, to cały czas warunki zatrudnienia poprawiają się tylko wtedy, gdy głośno się o to upominamy.

Niech się święci 1 maja!

Zbiórka na warszawski marsz ludzi pracy rozpoczyna się o 10:30 pod Pałacem Kultury i Nauki. Tak będziemy, ale zachęcamy do celebrowania święta pracy w całej Polsce.

PS. To nie jedyny element majówki z Akcją Demokracją. 3 maja wspólnie z seniorami z Uniwersytetu III wieku 2050 idziemy w Spacerze dla Demokracji, szczegóły już wkrótce.