W cyklu #Wybo23 Piotr Cykowski rozmawia z progresywnymi kandydatkami i kandydatami, w tym odcinku: Paulina Filipowicz, najmłodsza na liście KO w Gdańsku oraz Jacek Dehnel z listy Lewicy w Warszawie.

“Jesteśmy pokoleniem, które lata swojej młodości spędziło w lęku. Niektórzy mówią o nas – pokolenie końca świata, pokolenie permanentnego kryzysu, a jeszcze inni twierdzą, że jesteśmy nadzieją na przyszłość” – mówiła w jednym z wywiadów Paulina, psycholożka zajmująca się m.in. kwestiami zdrowia psychicznego, współautorka raportu o samobójstwach wśród dzieci i młodzieży. W podcaście pytamy więc Paulinę o to, jak w coraz gorętszej debacie, w której pojawia się także i przemoc, przetrwać tę kampanię i wybory.

Jacek Dehnel to autor nagradzanych książek, żyjący na co dzień w Berlinie – jak mówi na emigracji związanej z sytuacją osób LGBTQ+ w Polsce – bardzo aktywnie biorący udział w debatach internetowych, zaangażowany w działania i dyskusje na rzecz praw osób LGBT+, w tym równości małżeńskiej.

W podcaście rozmawiamy o zdrowiu psychicznym, rozwiązaniach prawnych na rzecz osób LGBTQ+, pilnych sprawach do załatwienia w kulturze oraz o klimacie.

Podcastu Cafe Akcja możesz słuchać na wszystkich platformach podcastowych, m.in Spotify, ApplePodcast, YouTube. Jeśli podoba Ci się, co robimy, zasubskrybuj nasz podcast w aplikacji, z której korzystasz, zostaw opinię, 5 gwiazdek i udostępnij znajomym – tak inne osoby dowiadują się o podcastach!