W kwietniu odbył się największy protest pracowniczy od 1989 roku – strajk szkolny. Nauczyciele i nauczycielki strajkowali ponad dwa tygodnie, co wymagało od nich ogromnej determinacji i siły. Walczyli nie tylko o swoje płace, ale także o jakość edukacji w Polsce – bez godnie wynagradzanej kadry szkoła nie będzie w stanie ani uczyć, ani wychowywać. Wystąpili nie tylko w swoim interesie, ale także w trosce o swoich uczniów, uczennice i całe społeczeństwo. Protesty mają zostać wznowione we wrześniu, po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. To bardzo ważne, żebyśmy jeszcze przed wakacjami pokazali strajkującym swoje wsparcie i solidarność, tak żeby wiedzieli, że rozumiemy ich walkę!

Zespół Akcji Demokracji z pomocą Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC zainicjował akcję wysyłania do placówek, które brały udział w strajku, słów podziękowania i wsparcia. Aktywistki i aktywiści ruchu napisali prawie trzy tysiące listów. Wszystkie wysłaliśmy już do adresatów. Masz szansę sprawić, żeby słowa podziękowania i wsparcia dotarły do jeszcze większej liczby nauczycielek i nauczycieli  – wystarczy, że udostępnisz materiały z naszego profilu na Facebooku.

Podczas strajku i po nim do nauczycieli dotarło wiele głosów krytyki i zwyczajnych kłamstw na temat wysokości ich wynagrodzeń czy motywów stojących za protestem [1]. Nie pozwólmy, żeby był to jedyny głos, który dotrze do strajkujących. Wkrótce koniec roku szkolnego – postarajmy się, żeby przed wakacjami jak najwięcej osób walczących o lepszą edukację usłyszało, że mogą na nas liczyć we wrześniu.

Walka o lepszą edukację ma szansę na sukces tylko wtedy, kiedy strajkujący będą wiedzieli, że nie są sami i że mogą liczyć na wsparcie.Wspólnie dodajmy im otuchy i siły przed wrześniem.

Udostępnij post i pokaż solidarność!