Przez najbliższe kilkanaście dni  będzie się decydować los Ziemi.Decyzje podjęte podczas rozpoczynającego się 2 grudnia Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach mogą przynieść nam nadzieję lub zmuszą do jeszcze większych zmartwień o  przyszłości naszych dzieci, wnuków i młodych osób. Unia Europejska, która jest liderem walki ze zmianami klimatu przedstawiła dziś bardzo ambitne cele. A Polski rząd znów zostanie w tyle. Masz szansę wesprzeć wartości ważne dla całej Europy i wpłynąć na lepszą przyszłość.

Mamy 12 lat na powstrzymanie katastrofy klimatycznej. W tym momencie każda decyzja lub zaniechanie polityków ma przełomowe znaczenie. Musimy sprawić, żeby odpowiedź na to wyzwanie politycy i polityczki wzięli na sztandary przy nadchodzących wyborach europejskich i do polskiego parlamentu. Potrzebujemy parlamentarzystek i parlamentarzystów, którzy będą wspierać europejskie postulaty ratowania klimatu. Alternatywą są pustynie, rosnące ceny energii, konflikty zbrojne, fale upałów. Nie możemy przyszłym pokoleniom zostawić świata nienadającego się do życia!

Jesteśmy w momencie, w którym tematy związane z klimatem są dyskutowanie przez wszystkich. Jednocześnie liderzy polityczni zastanawiają się nad tematami na najbliższe kampanie wyborcze.Wykorzystajmy ten moment. Sprawmy, żeby nie były to puste obietnice i słowa! Zmuśmy polityków do działania zgodnie z wartościami przyjętymi w Unii Europejskiej. Dzięki Twojemu podpisowi możemy wspólnie wywrzeć wpływ na to, jakie zobowiązania przedstawią partie, ruchy polityczne. O czym będą debatować kandydaci i kandydatki w wyborach. Podpisz apel o przedstawienie przez liderów politycznych planów przejścia do 2050 roku na produkcję prądu z odnawialnych źródeł energii (OZE)!

PODPISZ APEL!