Październik to kluczowy miesiąc dla przyszłości szkodliwej inwestycji. Zgodnie z zapowiedzią ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, wtedy może fizycznie rozpocząć się budowa elektrowni węglowej Ostrołęka [1]. Oznacza to, że zarząd PZU jest w momencie, kiedy musi podjąć ważną decyzję: czy ubezpieczać tę szkodliwą dla zdrowia, klimatu i czystej energii inwestycję. Przekonajmy ich, żeby tego nie robili. Musimy jeszcze zwiększyć presję na firmę! Organizujemy akcje, na które dotychczas niewiele ruchów i organizacji się decydowało. Dobrze przemyślane działania dają szansę na wywarcie presji na PZU.

W ostatni weekend września z aktywistkami i aktywistami zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy niezwykłe akcje! W Warszawie odbywał się PZU Maraton Warszawski. Rozdaliśmy tysiące ulotek osobom, które przychodziły odebrać pakiety startowe. Rozmawialiśmy o węglowym zaangażowaniu głównego sponsora biegu. W samym maratonie biegły osoby z ruchu Akcji pod hasłem #węglowePZU, ubrane w czarne koszulki, z czarnymi flagami. Ta niewielka grupa prezentowała się niesamowicie! Była bardzo widoczna w maratonie.

Wiem, że nasze działania stanowią zagrożenie dla wizerunku firmy! W ostatni weekend września ubezpieczyciel próbował uniemożliwić aktywistom rozdawanie ulotek! Tak duża firma ma oddzielny departament PR, dbający o wizerunek. Ludzie tam pracujący wiedzą, że klienci ubezpieczają się w firmie, której ufają. PZU taki wizerunek buduje sponsorując biegi masowe oraz korzystając z mediów społecznościowych. Wykorzystajmy teraz możliwości, które te media dają.

Pomożesz przekonać PZU, aby nie ubezpieczała budowy szkodliwej elektrowni i udostępnisz post na Facebooku lub Twitterze?