Jakub Kocjan z zarządu Akcji reprezentował głos naszego ruchu na panelu o relacjach między organizacjami społecznymi a politykami na konferencji „Demokracja Oddolna” w Collegium Civitas 2 czerwca 2023. Wzięli w nim udział także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg, przewodniczący Polski2050 Michał Kobosko, dziekan prawa na SWPS prof. Adam Bodnar, mec. Paulina Kieszkowska-Knapik (Wolne Sądy), przewodniczący KOD Jakub Karyś i prezeska OFOP Karolina Dreszer-Smalec.

Jakub Kocjan wskazywał na znaczenie budowania zrozumiałych narracji w komunikacji trudnych kwestii, które prawica wykorzystuje do wzniecania wojen kulturowych. Podkreślił, że relacje partii i organizacji społecznych nie mogą polegać na konkurencji czy nieufności, ale uzupełnianiu wzajemnych mocnych stron.

Jakub na koniec zaprosił całą demokratyczną opozycję do wspólnej pracy na polu odbudowy praworządności – bez kompromisów, zgodnie z założeniami projektu Porozumienia Dla Praworządności.

Fot. za twittem Michała Kobosko.