Przeważająca liczba osób w Polsce jasno podkreśla, że chce zdecydowanych działań na rzecz powstrzymania katastrofy klimatycznej [1]. Tymczasem większość sejmowa nie jest w stanie przyjąć uchwały o Alarmie Klimatycznym, który wprowadziłby obowiązek sprawdzania każdego działania tej izby pod kątem jego wpływu na klimat oraz tego, czy nie będzie ono pogłębiać stanu kryzysu klimatycznego [2].

Jest jednak nadzieja: w Senacie! To ważna instytucja polityczna, która jest otwarta i wrażliwa na głos obywatelski. Mamy szansę, aby przyjął on zobowiązanie walki z katastrofą klimatyczną. To będzie przełomowy moment i wyraźny drogowskaz dla polityków wszystkich szczebli jak należy mówić i działać w sprawie kryzysu klimatycznego. Bez tego głosu może to być kolejny rok bez odważnych działań polityków w walce z katastrofą klimatyczną.

Wspólnie zróbmy coś przełomowego. Niech politycy zaczną działać na poważnie w sprawie kryzysu klimatycznego! Pomóż sprawić, aby ten apel został przez nich usłyszany. Moc naszego głosu zależy od liczby podpisów! Dołącz swój. Zaapeluj o uchwalenie przez Senat Alarmu Klimatycznego dla całego kraju!

PODPISZ APEL DO SENATORÓW I SENATOREK

[1] Raport Kantar, “Ziemianie Atakują!”, ziemianieatakuja.pl, 16.01.2020
[2] “Projekt uchwały klimatycznej odrzucony. Lenartowicz: PiS zmierza w kierunku negacjonizmu klimatycznego”, gazetaprawna.pl,16.01.2020